QRSS vhf fm modulation

UR5GAW

Re: QRSS vhf fm modulation

Повідомлення UR5GAW » 07 серпня 2020, 07:48

Доброго ранку!

Працював вчора до 1ї ночі й сьогодні з 6ї до 6:30 на передачу. Цікаво чи хто фіксував чи хоч слухав несучу?

Потім пішов поспостерігати 145.500 й тут почалося щось дивне(ніколи такого не бачив й не відчував).

Приблизно о 6:35 почала з'являтися ритмічна посилка, яка проявляла себе чітким тире з періодом у хвилину, як по таймеру:

644.jpg

Фіксувалося це тире навіть на слух, записав на відео(до речі сьогодні чітко видно одного "балакуна" як він починає й завершує розмову" )

Тире це зростало, виросло до 7:15 що його вже сліпий не побачить, глухий не почує:

715.jpg

Й так само дивним чином о 7:16 зникло.

Що то було так й не зрозумів, раніше нічого подібного не бачив.
Можливо, як писав вище Валерій - сигнал з Андромеди :biggrin:

Разом з тим, сьогодні знято півгодини відео, перегляну й викладу. Що то було, може хто підкаже.

P.S. А дійсно, якщо несучу 50 ватт з довгими натисканнями ніхто не відслідкував, то в мене тоді виникають питання.
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut8le

Повідомлення ut8le » 07 серпня 2020, 22:41

Шановний Олексо , я заздрю вашій упертості і наполегливості. Але вся ваша єнергія і час псується у малокорисну справу. ви як той Дон Кіхот полюєте на млини. Для того щоб провести звязок потрібно хоча б 2 станції ввімкнулись в один час , в одній моді і на одній частоті , але одна на прийомі друга на передачі.У вашому випадку ви один такий, кого можна прийняти? Як що це ще хоч кому було цікаво то він би вийшов на вас і запропонував умови для єкспериментів.Єкспериментувати ви маєте право Та навязувати тут всім цю справу не варто. І ці обговорення варто убрати з рубрики "ПОЧАТКІВЦЯМ"! Початківців треба зацікавить живим спілкуванням а не щоб такими малюночками.Ціми єкспериментами скоріш убєте у початківців бажання займатись радіоаматорством. Тут бувалі і ті за голову хапаютья від ваших ідей. Сподіваюсь що ця думка не тільки у мне. Вибачаюсь , ала наболіло!

us7sb

Повідомлення us7sb » 07 серпня 2020, 23:57

TO UR5GAW
Тут бувалі і ті за голову хапаютья від ваших ідей. Сподіваюсь що ця думка не тільки у мне. Вибачаюсь , ала наболіло!

Олекса,тут повністю згідний ut8le і ось чому-Вчора вечером ,згідно Вашого анонсу,після 22.30 Києва на частоті 145.575
дуже багато разів передавав двох секундні посилки-серіями по 5 посилок...Антена направлена у вашу сторону при 200 ват!!!
І сьогодні на сайті ні одного спомину ,що когось бачили чи чули...А відстань якихось 200 км (максимум)...
Без обід-спеціально не говорив ,що буду експерементувати...
Евгений-US7SB

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 08 серпня 2020, 07:33

us7sb писав:TO UR5GAW
Тут бувалі і ті за голову хапаютья від ваших ідей. Сподіваюсь що ця думка не тільки у мне. Вибачаюсь , ала наболіло!

Олекса,тут повністю згідний ut8le і ось чому-Вчора вечером ,згідно Вашого анонсу,після 22.30 Києва на частоті 145.575
дуже багато разів передавав двох секундні посилки-серіями по 5 посилок...Антена направлена у вашу сторону при 200 ват!!!
І сьогодні на сайті ні одного спомину ,що когось бачили чи чули...А відстань якихось 200 км (максимум)...

Доброго дня!
Пане Євген, то Ви телеграфом давали?
Якщо телеграфом й такі короткі посилки то я тепер зрозумів чому я ніяк не міг піймати.
(коли я починав крути ручку вони вже просто закінчувалися)
Тлг точно на частоті фмки не передається, треба зсув.

Дуже дякую за спробу, 73 й гарного дня Вам!

p.s. зараз антени укх зняті й на їх місці стоять вертикали 21/28 для wae dc.
Поверну укх не раніш вівторка.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 08 серпня 2020, 09:51

us7sb писав:TO UR5GAW

Додам ще дещо. Обід жодних бути не може, оскільки Ви все правильно зробили , й за такий експеримент навпаки від мене ВЕЛИЧЕЗНА подяка.

Тепер про "не згадував".

Пане Євген, є така промовка - "не впевнений, не обганяй".
Тому я пишу лише про ті речі в яких я певен на всі 100%, а саме:

- тлг був, я лише не встиг сообразити, що то тлг й пізно почав ганяти по частоті. Чи Ви то були, не певен.

- ранкова ритмічна посилка у вигляді тире була 100% десь з напрямку Дніпра-південь.

Був момент якихось незрозумілих чи то точок, але я в них НЕ ПЕВЕН. Я порахував їх флуктуацією ефіру, хоч якісь там й qrz? й просто знаки питання давав. Але, я про то не згадуавав хоча б тому, що думав що мені то просто показалося. Й я не можу сказати навіть після Ваших постів, чи ті плямки не були флуктуацією ефіру.

Я не знаю, приймав я Вас чи ні.

______

Ідея пана Євгена, про хитрі посилки без попередження мені дуже сподобалася.
Про то, що хтось може бути в горизонталі, я не планував, бо мене постійно тягне прослухати присутності "ранкової переклички"(може ностальгія за домом теж має місце)

Так от до чого я веду. Оскільки переважна більшість форумчан має антени в горизонті, я теж поставлю антену в горизонталь й під час наступних експериментів кожен хто схоче хай передає якусь свою літеру(бажано й точки й тире щоб були).

-----
Щодо нашої невдалої спроби, пане Євген, провина більш моя - антена у вертикалі й взагалі не до вас, до того ж забув слухати ще й телеграфістів.

Повторимо, все вийде, 200 ватт забагато, вистачить й 50.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 11 серпня 2020, 15:42

CQ all!

Доброго дня, кому цікава ця тема !

На сьогодні в планах знову гарне проходження, тому дістатися центру в qrss fm проблем не буде, й оскільки форум на жаль початківці майже не читають, а розрахований цей тип зв'язку таки на власників фм апаратури з V- антенами, то нинішні досліди з H- поляризацією для "справжніх" УКХістів.

Отже за планом увечорі слухатиму місцеві "околиці" з V- антенами, а з 22-30 працюватиму на передачу в напрямку центру України.

Для телеграфістів нагадую, що має бути розстройка - інакше Ваш сигнал просто не потраплятиме в спектр прийому ФМки.

Якщо хто не зацікавлений в зв'язку зі мною, можна передавати якусь Вам відому літеру, нагадую що для прийому програмою потрібно:
тривалість точки хоча б 2 секунди, тривалість паузи між точками й тире також хоч 2 секунди
тривалість тире хоча б 5 секунд.
Інакше все зливатиметься в одну довгу посилку.
Якщо я її побачу передам назад з знаком питання, а чи проводити qso - ваша справа.

З 22-30 на частоті 145.575 cq до 1ї ночі десь,
зранку все так само з 6ї до 8ї.

73! До зв'язку.

Нагадую, що для домовляння про зв'язки й обміном капчурами та відео є група у Вайбер.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 12 серпня 2020, 07:40

Доброго ранку!

cq в пустоту, відповідь - чистий як сльоза ефір.

Я так розумію, моєї присутності теж ніхто не чув?

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ur3hr

Повідомлення ur3hr » 12 серпня 2020, 08:16

Доброго ранку. Дуже прикро, моя передача на 145575 пройшла безуспішно. Працював на передачу зі Львова в напрямку на Драгобич, 5w + 2el DK5ZB

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 12 серпня 2020, 08:29

ur3hr писав:Доброго ранку. Дуже прикро, моя передача на 145575 пройшла безуспішно. Працював на передачу зі Львова в напрямку на Драгобич, 5w + 2el DK5ZB
Доброго!
Мені теж, ті цирки з Н поляризацією невигідні - гостріша діаграма. Дрогобич з тої частини Львова від мене збоку. Самбір більш напрямок Турки, Дрогобич більш до Стрия. Наступні рази лише V поляризація, Н лише за конкретними домовленностями.

Тепер зрозуміло все: я тримав антену південніше Львова на Тернопіль - розрахунок почути Львів боком(з V таке запросто). Ви ж тримали антену східніше. По суті тих 5 ватт вам тому й не вистачило, Ви праві :smile:

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 13 серпня 2020, 18:08

Всім доброго вечора!

Буду знову активним з 22:00 до 01:00 за Київським часом. Потім з 6ї ранку до 7ї.

V-поляризація, головний напрям: Тернопіль- Біла Церква- Полтава.

Зранку на Дніпро.

QRG 145.575

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 14 серпня 2020, 09:45

Всім доброго ранку!

Вночі нічого цікавого не помітив, окрім "прильотів" уривків розмови італійців(визначив по мові) через метеори.

Зранку є успішне приймання пана Анатолія UT5VD за домовленністю й коли антени були скеровані:

ut5vd Vpol.jpg

Поляризація вертикальна, зафіксовано також слабку присутність й коли поляризації були різні, але там в пана Анатолія кращі антени.

Звичайно, успіх досліду за рахунок чудового сетапу UT5VD , але з цього досліду можна робити висновки:
-за рівнем сигналу це вже є межа зв'язку для qrss fm,
з одною смугою має бути краще;

- фмники, які спробують цей вид зв'язку з середніми потужностями 50 Ватт й антенами у 5 елементів мають розраховувати на середні зв'язки до 500 км, далі треба удосконалювати сетап;

-в мене є стимул тепер нарешті робити стеки вдома й за умови під'йому їх зв'язки хоч у qrss fm з потужними станціями однозначно будуть;

-оскільки, я у своїй станції ввів можливість прийому ssb/cw можна буде спробувати за нагоди не лише у ФМ, а й qrss cw.

Дуже дякую пану Анатолію за потрачені на мене півгодини(десь стільки часу нам знадобилося на коригування антенн та режимів)

Якщо когось зацікавить тема, приєднуйтеся у групу у Вайбері - на всі питання відповім, щодо налаштуваннь та користування програмою Argo V1 build 134.

Всім гарного дня й вдалих зв'язків - метеори літають шальні зараз!!!

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ur3hr

Повідомлення ur3hr » 14 серпня 2020, 11:02

Доброго дня. Скеровані по напрямку та налаштовані в горизонті антени 5ел. + 50 вт. потужності = запорука гарних CW QSO

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 14 серпня 2020, 11:18

ur3hr писав:Доброго дня. Скеровані по напрямку та налаштовані в горизонті антени 5ел. + 50 вт. потужності = запорука гарних CW QSO

Доброго дня!
Цілком згідний. Але в кого лише ФМ тепер точно такі самі шанси, а за умови тропо ще вищі :smile:

В чому й зміст ідеї. За таких рівнів qso голосом неможливе, а будь-який ФМник знає як часто кличуть, навіть присутність є й шум на слух міняється, а qso нема. Тепер будуть, хто захоче. :smile:

Гарного Вам дня й зі святом Маковея!
73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 17 серпня 2020, 11:19

Всім доброго дня!

Разом з тим, на прикладі цього сигналу (а він точно з ефіру) дуже добре побачити як виглядає qrss fm сигнал, причому від рівня нечутності аж до явної присутності на слух під кінець ролика. Тому, такий ролик - гарний наявний посібник. Всього записано три довгі ролики з цим сигналом, але цей найкраще ілюструє можливості прийому - далі сигнал занадто явний й потужний.

Наступний ролик знято на прохання, які саме я маю налаштування у програмі.
Тому, хто можливо не розібрався, або так й не отримав "райдугу" - перегляньте, нема нічого складного.

Тепер про плани на цю добу.

Час вказую Київський.
Отже, з 22-30 до 0-00 на частоті 145.575 продовжую давати свої cq , сподіваюсь почути відповідь.
Чи підтвердження приймання, антени на схід, традиційний напрямок Тернопіль-Біла Церква-Полтава й діаграма у вертикалі доста широка, не забувайте.

За потреби - я постійно у Вайбері, то ж в разі чого пишіть , скоригуємо антени.
Після 0-00 десь годинку хочу попрацювати традиційним ФМ на Європу, прогноз очікує непогане тропо на Європу, що на Львівщині досить рідкісне явище, тому не хотілося б прогавити.

Зранку намічено цікавий й дещо зухвалий експеримент - побачив на Орбітроні, що Місяць о 5й ранку й майже до 6ї опиниться в "прицілі" моєї антени, тому буду пробувати побачити свій qrss fm сигнал через нього.
Якщо, хто схоче теж переглянути мої сигнали з наших "місячників"(може бути варіант, що я їх не побачу, а Ви так) пробуйте в цей час дивитися через програму Argo V1 build 134 на частоті 145.600 рівно (думаю ніхто з ФМників) там заважати не повинен, навіть "хвостами".

З 6ї ранку до 7ї повертаюся давати cq 145.575, після 7ї знову пробуватиму докликатися Європу.

Ось такий розклад роботи, повідомляю заранні, щоб Ви мали змогу зорієнтуватися й можливо приготуватися.
Завтра вже зніматиму антени УКХ, й напевне, що на досить довго.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 25 серпня 2020, 21:39

UR5GAW писав: викладаю відео таємничого 5 секундного сигналу з інтервалом приблизно хвилина...
Сигнал, як жартував Валерій з Андромеди...

Олекса, щось довгенько тебе не було.))
А тут без жартів. Таємничі сигнали є:
1212.JPG

https://zik.ua/news/world/astronomy_zaf ... sia_978698

Вчені сигнали приймають, радіоастрономи любителі теж моніторять частоти і різними програмами намагаються той далекий сигнал зафіксувати, а там дивись і до його розкодування не далеко.Тож не губися, бо тільки на тебе одна надія. :clap:
UY5UZ / EM3U Валерий

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 25 серпня 2020, 22:03

UY5UZ писав:
UR5GAW писав: викладаю відео таємничого 5 секундного сигналу з інтервалом приблизно хвилина...
Сигнал, як жартував Валерій з Андромеди...

Олекса, щось довгенько тебе не було.))
А тут без жартів. Таємничі сигнали є.

Добрий вечір!

Жарт - підколка оригінальна, навіть сподобалося :smile:

Теж читав то в новинах, а щодо чого мене немає - так нема про що писати:
Місяць я по недосвіченості умудрився пробувати коли він був разом з Сонцем (тре буде проштудувати ЕМЕ тему для новачків), а qrss нікого не стало чути присутності зранку. Взагалі.Чекаю ще найближче тропо в кінці місяця, але то вже не факт, що цьогоріч щось буде. Напевне, сезон дальніх ранкових проходженнь для мене завершився.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 26 серпня 2020, 09:10

UR5GAW писав:Місяць я по недосвіченості умудрився пробувати коли він був разом з Сонцем (тре буде проштудувати ЕМЕ тему для новачків)

Олекса, ти починаєш всіх здивовувати!!!

Якщо зацікавишся, то перший прийом ЕМЕ сигналів в тебе не за горами.
Навіть на твою 5ел зможеш приймати монстрів ЕМЕ, а як почуєш (побачиш та декодуєш) сигнал, то і покликати варто, бо такі монстри EME - як I2FAK, HB9Q та інші, приймають і QRPp сигнали (пересвідчився на 7 ел антену).

AAQQ.JPG

Для цього треба не багато – комп’ютер в тебе вже з’єднаний модемом з трансивером, тож остається встановити програму, наприклад, WSJT, її налагодить , на 144 МГц в режимі SSB виставити моду JT65B і почати прийом ЕМЕ сигналів, краще в дні, згідно умов для ЕМЕ проходження, а найкраще, якщо ці умови припадають на вихідні, або ЕМЕ контести, тоді станцій кишить, працюють QRO, реально ті, кого зможеш прийняти.

Розрахункові дані умов траси ЕМЕ можна відслідковувати на сайті MMMonVHF
за посиланням:

https://www.mmmonvhf.de/eme.php

В таблиці приводяться піки та спади параметрів (відстані до Місяця, дати, та деградації), які відображені синусоїдами.
Найменша (найкраща) деградація, та сукупність інших кращих умов є запорукою проведення ЕМЕ qso. Вище таблиці відображені дати (дні) з кращими умовами.

Щоб не моніторити частоти вхолосту, треба знати, хто і де працює, для цього є ЕМЕ чати та інш., або треба зайти в ЕМЕ лінк:

https://jt65.73.ru/

Будеш бачити, хто з ким і на якій частоті і зможеш помоніторити. Шукай монстрів ЕМЕ.
Після установки і налагодження WSJT в програмі буде вказана і деградація.
Не забудь, щоб Місяць був над горизонтом, а не в мінусі. :biggrin: ))
Почитай все, як проводиться ЕМЕ зв'язок (процедуру). В інтернеті багато про це писано.

Олекса, розберешся, головне почати, може ще кому, хто схоче попробувати ЕМЕ буде це корисно - успіхів!
UY5UZ / EM3U Валерий

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 10 вересня 2020, 20:27

UY5UZ писав:
UR5GAW писав:Місяць я по недосвіченості умудрився пробувати коли він був разом з Сонцем (тре буде проштудувати ЕМЕ тему для новачків)

Олекса, ти починаєш всіх здивовувати!!!

Якщо зацікавишся, то перший прийом ЕМЕ сигналів в тебе не за горами.
Навіть на твою 5ел зможеш приймати монстрів ЕМЕ,

Добрий вечір, Валерій!

За лінки дякую, ознайомчо пробігся.

Щодо монстрів ЕМЕ не знаю, а як показала практика УКХ кубку, Ви у qrss fm та UR5AS 100% доступні.

Й qrss fm qso триває в рази менше ніж 17 хвилин( це максимальна тривалість спроби qso між мною та EM5K).

Відстані цілком гідні того, щоб витратити пару хвилин на обміни в тесті.( а чом ні - ФМ та ФМ)

Буду й далі розвивати цей напрям.

73! до зв'язку!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

Повернутись до “Початкiвцям”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей