QRSS vhf fm modulation

UR5GAW

Re: QRSS vhf fm modulation

Повідомлення UR5GAW » 01 серпня 2020, 08:16

UY5UZ писав:Ця тема сприймається, як інформація і не більше.
Олекса, конкретно, що далі?!
Не засмічуй форум «супер – новинами».

"Щоправда не знаю хто це був, ….
Судячи з частоти, станція не місцева, антена на схід-центр.
"

То мабуть з двійника Землі з сузір’я Альфа

Доброго дня!

Я ж писав що далі - пропонував повоцінне qso, й Вам в тому числі.

А Ви анекдоти про альфа-центавру. Хто засмічує?

Так, для qso потрібна станція хоча б з середньою енергетикою, я чекаю на кореспондентів.

Рано чи пізно вони будуть й я своє ДХ qso проведу. Сьогодні я в цьому точно переконався. До 06:30 сигналів не було. Я нікого не просив, просто слідкував за частотою з самого рання й побачив станцію сходу.
Я результатом задоволений. Хто схоче спробувати запросто отримає мінімум такі самі, а може й кращі результати й більш дальні зв'язки ніж я через специфіку кращого проходження УКХ там на Сході й Центрі України. Вам шкода? :smile:
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut8le

Повідомлення ut8le » 01 серпня 2020, 11:25

Пане Олексо! Так як я зрозумів з попередніх постів то ви бачите тільки райдугу на єкрані. Декодування жодного текстового декоду не було?
То якщо ві ще включите сканування хоч від 144 до 156 мгц то таких малюнків наприймаєте , що і Пікасо не снился :insane:
Будь ласка скрін звязку покажіть.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 01 серпня 2020, 11:46

Доброго дня!

Не зовсім так.Дозвольте пояснити.
Смуга всього 3 кГц(більше програма не дозволить), це не є sdr приймач.Це лише його так би мовити кінцева частина, тобто приймання можливе лише в цьому спектрі звукових частот й на конкретній частоті радіостанції.

Приймання було якраз вчора й позавчора саме різних посилок, з UT5WAA взагалі тлг qso(решта просто не володіють телеграфом)

В прикладі 0.5 Ватт кореспондент давав цифру 5 за моїм проханням у вайбері.

Стосовне мене, я давав вчора після 22:00 повні cq декілька разів в бік сходу.

Вони прийняті у Львові й в мене є купа файлів зображеннь прийому моїх посилок у Львові, де чітко видно й cq й позивного.

Просто викладати їх тут нема сенсу - я у Львові й так гримлю, я й звичайне ФМ qso проведу без всіляких хитрощів.

Тепер про радугу. В неї є регулювання за чутливістю й контрастом, тобто для прийому слабких сигналів тре дещо потренуватися(як я на портативках).
Тої можливості, що то була якась флуктуація виключено.

Флуктуація не може тривати такий час, то майже хвилину кореспондент говорить й я прислухоовуючись щось там якісь моменти навіть чую присутність.

Чому вважаю, що станція саме з центру України?
Мінімум Винницька обл., західніше Винничан ніхто на 145 500 не активний, та й ті зранку майже не вмикаються.

Що стосовно малюнка, то якби кореспондент дав мені маніпуляцію - я б її запросто прочитав.

Що стосовно дослідів - всі 100% передача саме домовлених кодів через вайбер.

Якщо Вас цікавить, як виглядав мій сигнал у Львові - викладу, мене ні бо він занадто сильний, а менше 5 ватт я не маю можливості включити.

Це все не для потужних сигналів потрібно, а для слабких й на великі дистанції.
На сильних рівнях, можна ж й поговорити та не мучитися :biggrin:

Перепрошую, що так розлуго - просто хотів Вам максимально пояснити.

Гарної днини, Вам й успіху в ЧУ( в мене поки, що під питанням участь)

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 01 серпня 2020, 11:52

Скрін зв'язку не вийде, бо не влізе.

Але ось мої cq у Львові на мінімальній потужності.
IMG-88454814da233f62f49b5d52f7d23c61-V.jpg

А взагалі, на майбутнє я зроблю краще - зніматиму відео телефоном, думаю так буде цікавіше спостерігати ніж статичні малюнки

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

uz2hz

Повідомлення uz2hz » 01 серпня 2020, 14:50

ur5gaw: "нормальною" апаратурою? Вона є у більшості?

Да, есть у большинсва из тех, кто занимается нормальной работой в эфире, т.е на ДХ и тесты.

що зв'язок між традиційними тлг станціями й фм у qrss приблизно рівноцінний, хоча б тому що вухами не почути те, що побачить програма, з чого ви приліпили ту однаковість?

будь-який телеграфіст з, як Ви виразилися "нормальною" апаратурою теж може не приймати вухами, а через відео шумів -

хто в змаганнях буде приймати слабкі сигнали на рівні шуму через відео - зв'язки проведе!

Да никто на это не поведется, там считывать пачки шумов с экрана.
От силы пару энтузиастов в это поиграется и забросят через неделю.

Во время тропо или соревнований такой ерундой никто не станет заниматься!
А соответственно и толку от "такого прихода" и практического смысла для популяризации нормального УКВ - нет.

Еще раз говорю никто не будет из нормальных аматоров возиться, высматривать какие-то шумовые изменения или для вас инвертировать сигнал ключа, чтобы слушать шумовые хлопки из ФМ приемника...

Для реального развития активности нужны станции, которые смогут работать нормальным телеграфом и это можно задешево сделать, применяя у всех имеющиеся 30-50Вт ФМ передатчики + любой однополосный приемник начиная от 20$ "свистка" или самодельного сдр-конвертера к ПЧ выходу приемника ФМ станции и т.д.

До чого тут місячний регламент? Хто його на qrss використовував? Ніхто.

В QRSS он и применяется, читаем:
http://www.cqham.ru/qrss.htm#%D0%BF%D1% ... 1%82%D0%B0
Рапорт по приему сигналов дается по систеие ТМО (подобно ЕМЕ радиосвязи):

T = сигнал "трассируется", но недостаточен для проведения QSO.

M = сигнал слабый, но для проведения QSO достаточен.

O = отличный сигнал.

Й не треба обріхувати, казками лише про 136 кГц qrss й на всіх бендах кх працюють. Просто мікроватами й фанати.

Да, работают на КВ, но только т.н. "ботаники-экпериментаторы", мы вроде вели речь о нормальной работе на КВ/УКВ tropo-DX-contest.

прошу писати або по суті

См. картинку.
Был подан на ФМ приемник сигнал ГСС в виде периодических тирэ, такого уровня, который на выходе ФМ детектора
создавал разницу тишина/шум порядка 20дБ, далее был щелкнут декадный аттенюатор на -10дБ, потом еще на -10дБ.
Как видите, нет линейной зависимости, сигнал уменьшался не пропорционально.

Ну и не забывайте о таком недостатке, как в полосе 15-20кГц не должно быть других станций или помех, т.к. что попадет в полосу, уже будет смазывать шумовые изменения.

А для слухового приема по изменению шума, человек на передающей еще должен для вас передавать в инверсии свои посылки, чтобы на ЧМ приемнике слушать не негативный сигнал, а посылки шума, как rain scatter signal :)
Вкладення
fm1.jpg

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 01 серпня 2020, 15:30

uz2hz
Доброго дня!

Ну от Ви коли пишете обгрунтовано й по-людські, приємно читати.

Так, все в більшій частині теорії я згідний, пропустимо про "ніхто" й "ботаніків"(я їх фанатами назвав).

Тепер про інверсію. Все залежить від налаштування картинки(тут вище ut8le звернув увагу на райдугу в мене).

Так от,суцільний райдужний шум буде яскраво змінюватися смугами в залежності від зміни ефірного шуму(тобто під час посилок), тобто я не приймаю в чітко виділеній смузі "рисками" (це чутливіше, я згідний, але то й тяжче побачити), а в мене йде візуальна зміна шуму в ширшому спектрі.
До речі, саме тут виграш мають (у візуалізації)станції з передачею тону(не лише несучої) - відповідно я їх бачу чіткіше.
Додав бо забув. Так от, cw сигнал на "райдузі" буде прийматися точно так само смужкою, тому жодна інверсія не потрібна. Це вже перевірено.

Взагалі, з прийомом слабкорівневих сигналів потрібне хоч трошки тренування, "прицілитися", а аж потім приймати.

Хто буде чи не буде, тяжко сказати. Позавчора приймання вели лише ми з Богданом, вже вчора приймання освоїли ще пару хлопців.

Я вже навіть qsl обмінявся з UT5WAA :smile:

Щодо того, що візуалізований cw виграє від візуалізованого fm - то з тим нема чого спорити.
Я порівнював приблизну рівність по дальності між слуховим cw й візуалізованим fm, але я вже починаю підозрювати, що візуалізований qrss fm може й виграти в слухового cw.

А взагалі, я Вам вдячний за увагу. Якщо матимете бажання qrss qso - буду радий ще більше.

Наразі, всього Вам доброго, гарного виступу в сьогоднішньому ЧУ!( в мене різко міняються плани, досі сумніваюся що зможу :sad: )

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

uz2hz

Повідомлення uz2hz » 01 серпня 2020, 16:08

Я всегда пишу обгрунтовано и четко, просто иногда с дружеском цинизмом странных и не практических идей :-)

Про инверсию, если только читать график можно и не инвертировать, но есть большое сомнение, что эта идея "выстрелит", с учетом латентности и лени наших людей.
А слуховой прием тлг дело хоть сколько то полезное для общего развития, поэтому пусть хоть на ЧМ станциях "пшикают", но на слух :)

До речі, саме тут виграш мають (у візуалізації)станції з передачею тону

Выигрыш сомнительный, модуляция отбирает более половины полезной мощности от несущей.

Если уже передавать аудио тон, то можно и цифровые связи, есть виды модуляции со свободным текстом, проигрывают FT-8 децибел 8-9, за то хоть анекдоты передавать можно текстом на небольшом уровне, когда сигнал уже не пригодный для приема речи.
Как по мне, это интересней во всех смыслах и не так томительно, как QRSS.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 01 серпня 2020, 16:39

uz2hz писав:А слуховой прием тлг дело хоть сколько то полезное для общего развития, поэтому пусть хоть на ЧМ станциях "пшикают", но на слух :)

.

Як телеграфіст не можу з Вами не погодитися про "на слух", але на жаль дальність "на слух" й "на відео" сильно різняться.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 01 серпня 2020, 20:51

ВАЖЛИВО

Розібралися з ньюансами щодо програми Argo QRSS Viewer

Виявляється на Радіосканері її 145 версія, представлення в ній відрізняються від моєї 134 версії.
Для qrss fm зручніша версія 134 !!!

Ось як виглядає приймання частини мого позивного у 145 версії:

5GAW від UT5WAA.jpg

Й ось якими чіткими смужками бачу я сигнал станції 1 w на відстані 65 км:

Hello 1 w .jpg

134 версія на іноземних сайтах, чим вони відрізняються функційно не знаю.
Але представлення в 134 версії зручніше.

Як щодо автовстановлення 145 не знаю, а от 134 після завантаження бажано перемістити в створену для неї папку, бо інакше вона розпакується й встановиться в "Завантаженнях" й пускатиметься звідтам.

Щодо творення кадрів(capture) то спочатку треба виставити час через який вони з'являються й обрати формат jpeg / png й лише після того ця фунцкція активна.
Програма здатна створювати аудіофайл, щодо відео або ні, або я ще не знайшов.

Оскільки, виникло непорозуміння чому я бачу так, а хлопці інакше довелося вникнути.

Програму можна скачати безкоштовно на:
https://digilander.libero.it/i2phd/argo/

Успіхів! Оскільки сьогодні ЧУ багато хто з власників лише fm апаратури зможе відслідковувати й телеграфні сигнали, гарна нагода опанувати програму.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 04 серпня 2020, 18:32

Доброго дня!

Зняв коротке пояснююче відео про QRSS приймання та передавання у FM, для ознайомлення так й для того, щоб дати конкретні відповіді на питання вище. Сьогодні був ряд приймань(засікань сліду маніпуляції) станцій з центру України, але проходження було відносно слабке й присутності всіх станцій також геть слабкі, окрім трьох випадків на різних роликах. Щоб не мучити Вас відео з шумами етеру, викладу лише декілька цікавіших з підказкою в які хвилини відбуватиметься найголовніше, оскільки сьогодні кореспонденти один одному про щось дуууже довго розповідали, присутність то фіксувалася, але в тривалому часі нема яскравих проявів початку та кінця маніпуляцій.

Спершу щось типу навчально-ознайомчого відео, прошу дуже не критикувати - перше такого плану відео в житті :biggrin:

Разом з тим, приємного перегляду. Ролики варті уваги відберу увечорі.

73! Гарних та далеких зв"язків, центр України Вас чудово "видно" на Львівщині, до майбутніх зв"язків!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 05 серпня 2020, 11:10

Доброго дня!
Вчорашні ролики переглянув, обрав найцікавіші.
Загальні пояснення.

1. Мерфі трошки розгулявся, тому продження впало й небо було вкрите хмарами. Зазвичай навіть на слух я чітко фіксую присутність ранкової "переклички" набагато краще( нагадую, відстань понад 500 км, в середньому -700 до масової активності цих станцій).
Звичайна розмова фіксується набагато тяжче, аніж прості натискання через розпорошення в шумі. Тому чи добре зробив Мерфі, що "вимкнув" прохід чи зле - питання філософське.

2. Несподіване включення UR5WFA - дуже допоможе в розумінні різниці рівнів приймаємих сигналів, хоч до нього й 65 км але побачити різницю між місцевим та ДХ сигналом набагато зрозуміліше.

3.Під кожним відео зробив коментар, де вказав час на ключові моменти, щоб зберегти Ваш час й не мучити переглядом одноманітного шуму.
В одному з відео є момент, коли сигнал прилетів на високому рівні, можливо метеор - досвіченніші УКХісти сподіваюся, що підкажуть.

Отже, відео не вставляю, даю посилання на них, коментарі під кожним є.

Відео з присутністю станцій центру та включенням UR5WFA
https://www.youtube.com/watch?v=Zm0Qzina6js

Відео з чіткою присутністю дуже балакучого кореспондента
https://youtu.be/sdPcX6BJ3jk

Відео з фіксацією 4-х різних сигналів
https://youtu.be/-v0XsA8oqXU

Тепер головне

Оскільки, даний метод зв"язку дозволяє покрити всю Україну навіть під час середніх проходжень, а ФМ апаратура щодня в багатьох включена й "готова до бою", то може є потреба в домовлянні у зв"язках?
Може варто організувати тематичну групу у Вайбер та там оперативно домовлятися?

Щодо можливостей, то таких вид зв"язку доступний абсолютно кожному, й для когось то може стати стимулом й удосконалення антен та вивчення телеграфу, та може надасть натхнення для когось спробувати "ще більше УКХ" ?

Можливо, є потреба в якихось днях активності для цього виду зв"язку, може під час Харківських цифрових днів активності...

Чекаю Ваших думок з цього приводу.

Всім гарного дня та 73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 06 серпня 2020, 07:46

UR5GAW писав:Чекаю Ваших думок з цього приводу.

Олекса, це в тебе перша стадія – перехоплення цифрових радіосигналів.
Наступна стадія – це їх обробка та розшифровка, отут прийдеться тобі попотіти, починай декодування вже зараз.
Бо прийняти закарлючку на екрані можна, а от з розшифровкою як?

Взагалі це дуже перспективна справа і ти зможеш зробити прорив в оборонних розробках.

Якщо підуть перші розшифровані повідомлення, то цим можуть зацікавитись військові, західні компанії, NASA, або й сам Пентагон, а це багатомільйонні контракти. Не гай часу.
А ще дуже потрібні добровольці в проект SETI - може це і є твоє покликання.
1aa.JPG

P.S. Зараз настає період метеорного потоку Персеїди. Європа проводить зв'язки на різних бендах. Навіть з твоєю куцою антеною 100% будеш приймати станції і головне - декодувати MS сигнали. Встанови програму MSHV, або WSJT, включи моду MSK144 чи FSK441, почитай все про MS (частоти періоди і т.д) і ти зрозумієш, що займався дурницями. Олекса, без образ - це просто порада.
Попробуй MS.
UY5UZ / EM3U Валерий

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 06 серпня 2020, 09:44

UR3VKC писав:Интересный вариант передачи данных в фм,я такого ранее не слышал, интересно если сравнить этот вариант с фт8 в фм, будет ли разница?

Доброго дня!
Пропоную спробувати, в нас розпогоджується, й якраз планую цю добу бути в селі(вдома апаратури не маю).

Сьогодні увечорі з 22:30 й до 0:00 за Києвом буду cq на 145.575 в бік Полтави, Білої Церкви(один напрямок).
Також буду пробувати завтра з 6ї ранку, ну й думаю що як погода дозволить, з 6:30 знову помоніторити 145.500

За потреби можу підкоригувати антену.

У вайбері спеціально для узгодження часу/частот/керунків антен та обміну картинками з прийомом один одного створив групу QRSS VHF FM, можна знайти пошуком чи за посиланням приєднатися:

https://invite.viber.com/?g=jhP3q-wC8Et ... vXEWHnAnwf

Також запрошую до експеримента UY5UZ , UZ2HZ й всіх бажаючих.

Щодо антен.
Так, в мене плани щодо стеків ніяк не змінилися, й зараз зв'язок можливий з володарями більш сер'йозних сетапів. Просто постійне спостереження за "перекличкою" на слух давало однозначний результат:
присутності я чую, інколи окремі слова, але навіть стек в звичайному голосовому режимі ефекту не дасть. Тепер з qrss я вже переконався, що успіх зі станціями сходу й центру точно буде й з'явився сенс ставити стек й вдосконалювати АФС.

Щодо кореспондентів по місцю, особливо з Польші то вже все досліджено й спрацьовано й елементарно інтерес згас, тим більше там де мене цікавить найбільш(змагання) рідко хто вмикається.

Знову ж таки, бути присутнім постійно біля апаратури неможливо фізично, тому перспективу саме в qso зі сходом(що мені найбільш цікаво) я тепер чітко бачу що перспектива qso на ДХ є.

Всім 73, й запрошую в групу, користуйтеся, діліться Вашими успіхами - думаю за умов сходу вони будуть значно кращими.

p.s. буду вдячний за інформацію навіть спостереження моїх сигналів, бажано з картинкою.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 06 серпня 2020, 10:11

UY5UZ писав:
UR5GAW писав:Чекаю Ваших думок з цього приводу.

Олекса, це в тебе перша стадія – перехоплення цифрових радіосигналів.
ти зрозумієш, що займався дурницями. Олекса, без образ - це просто порада.
Попробуй MS.

Валерію доброго дня!
Які образи? Як спробуєте хоч промоніторити аналог - самі швидко переконаєтеся, що то далеко не дурниця.

Цифру пробував - не цікаво від слова ЗОВСІМ.
Проти її застосування в метеорах не маю ніц проти, там вона треба.

Щодо звичних qso й ЗОВСІМ НЕqso=ft8 то лишаю її тим кому цікаво, бо є складнощі в аналозі: потреба знання мов та телеграфу.

Тому жодних цифрових сигналів я не відслідковував й не збираюся.

Мені до вподоби ЖИВИЙ зв'язок.Я чудово володію мовами, я знаю телеграф - нащо мені та цифра?

Жодних образ, просто пояснив вже давно, що "мертві" зв'язки мені не цікаві.

Зв'язки з всякими дмр й ехолінками та інетом теж ні, бо то далеке від радіо - зв'язок ніби й є але задоволення нема.

Й фт8 це зовсім НЕ зв'язок. Обміну інформацією там нема.

На цім з порадами про цифру прошу припинити.

З повагою, гарної Вам днини, 73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR3VKC
Контактна інформація:

Повідомлення UR3VKC » 06 серпня 2020, 11:49

Здравствуйте, ув, Олекса, спасибо за предложение провести эксперимент. Дело в том что между нами серьёзное ростояние 700-800 км, не знаю что там у вас с прохождением, но мой скромный опыт в УКВ убеждает меня в бесмысленой трате времени на это.
А говорю я это потому что даже используя ft8 & jt65b , это растояние пробить даже с па, с моей стороны будет нереально, причём ещё и в ,"FM". Прислушайтесь к рекомендации Валерия, поработать в метеорах, это намного интереснее и перспективные. Ваша затея действительно мне кажется интересною, но только лишь как розширение возможностей "FM" модуляции.
Вы бы, уважаемый ,попробовали бы в фм по передавать в сторону потока в моде мск 144, теоретически при больших бурстах декод должен быть.Этот експеремент я бы провёл с вами, в горизонтальной поляризации.Успехов 73.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 06 серпня 2020, 11:57

UR3VKC писав:Здравствуйте, ув, Олекса, спасибо за предложение провести эксперимент. Дело в том что между нами серьёзное ростояние 700-800 км, не знаю что там у вас с прохождением, но мой скромный опыт в УКВ убеждает меня в бесмысленой трате времени на это.
А говорю я это потому что даже используя ft8 & jt65b , это растояние пробить даже с па, с моей стороны будет нереально, причём ещё и в ,"FM". Прислушайтесь к рекомендации Валерия, поработать в метеорах, это намного интереснее и перспективные. Ваша затея действительно мне кажется интересною, но только лишь как розширение возможностей "FM" модуляции.
Вы бы, уважаемый ,попробовали бы в фм по передавать в сторону потока в моде мск 144, теоретически при больших бурстах декод должен быть.Этот експеремент я бы провёл с вами, в горизонтальной поляризации.Успехов 73.

Доброго дня!
Так відстань дійсно сер'йозна й цифра дійсно не справиться, тому що їй потрібен ДЕКОД.

Тут рівень сигналу може бути значно нижчий для успішного qso(декод не треба)
Тому відстань дещо зростає.
Гарного дня!
73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

uz2hz

Повідомлення uz2hz » 06 серпня 2020, 20:20

Олекса, посмотрел ваше видео, не знаю даже что сказать о фрагменте "что там идут станции с центра Украины", может тов.Кашперовский что-то там и расслышит, но извините, это какая-то ерунда. Так пшикать могут и несущие ФМ сигналов за 100км всего. И прав UR3VKC о какой регулярной тропо связи за 600-800км в ЧМ+QRSS можно вести речь, если в однополосном приеме телеграфом или JT-видами - это редкость, по очень хорошему прохождению, пару раз в год.
Продолжайте дальше в том же духе эти "этюды для початкивцив..." :smoke: :cry: 1е апреля там не за горами будет уже. :-)

Единственное дельное предложение - это пока растет метеорный поток, поворачивайте антенну гор. поляризацию и ищите кого-то в радиусе 600-900км, кто согласиться на эксперименты. Действительно в MSK/FSK могут и через ЧМ режим быть MS отражения с достаточной силой для декодирования, но антенны надо элементов 10-15, а не 5-7.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 06 серпня 2020, 20:52

Взагалі то я підкреслив:
в той день проходження не було.Це по перше.

По друге, кого я фіксував? Ясно що жодної станції з направленими антенами, бо чого їм в цей бік антени повертати як тут нікого нема? Так от, якщо я в погане проходження фіксую станції зі штирями(про потужність жодного слова) то чому мене з направленими антенами мають не почути й я так само того хто до мене скерує антену?

Сьогодні тим більш явно прохід є й він росте.
Й зранку теж буде чудовий.

Тому я знаю що пишу, не тре порад - я прошу про зовсім інше:
про qso.

Вмикаюся після 22: 30 на 145.575.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

uz2hz

Повідомлення uz2hz » 06 серпня 2020, 22:16

Вот лучше посмотрите: https://www.youtube.com/watch?v=LXNkWrP7dk0

По-моему интересней, чем QRSS-ребусы считывать.

Реальная живая связь текстом, когда уже не слышно ушами.
Не то, что там JT-виды, "штампики гонять" автоматом по таймеру, как стрельба по привязанными веревкой зайцам...

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 07 серпня 2020, 02:05

uz2hz писав:Вот лучше посмотрите:

я просив БЕЗ порад. Прошу триматися теми.

"Вот лучше" включитися в будь-якому тесті на КХ, в тім ж WAE DC й отримати задоволення.Й т.д.

З Вашого дозволу сам оберу, що мені цікавіше.
uz2hz писав:По-моему интересней, чем QRSS-ребусы считывать.

Реальная живая связь текстом, когда уже не слышно ушами.
.
Які там ребуси? Морзянка як морзянка, ще й повільна - взяв листочок з ручкою й пиши риски крапки.

Їх видно.

Я просив послухати, то як тіко тести то претензія "а чого не вмикаєшся?"
А як тіко прохід й прохання послухати й відповісти, при чому все реально коли, то купа порад й відстань одразу "виросла" до не реальності.

А спробувати прийняти?

Зранку в 6 годині за Києвом знову вмикаюся.
Антена й далі на Полтавщину.

145.575.
Ніби хтось тлг пробував кликати, тлг має бути дещо з розстройкою щоб фм ка його почула, мінімум 2.5 кГц.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

Повернутись до “Початкiвцям”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей