в ефірі працюємо?

UR5GAW

Re: в ефірі працюємо?

Повідомлення UR5GAW » 05 квітня 2020, 10:51

Доброго дня!

Пробую(з вчора) за порадою пана Олександра попрацювати з антеною у якої "задрано" догори "носа".

Головна мета - спроба "перекидувати" сигнал через пагорби та гірки за Львовом, які мені закривають Україну.
Вчора ефекту не бачив явного - через відсутність дальніх кореспондентів, а поляків нікого - бо SP-DX-Contest.

Питання 1.
Чи не завеликий кут ( пагорби від мене за 100-200 км) ?

ant.jpg

Ну, й з цією антеною, що помітно - то у Богдана при повороті від нього на 180 градусів сигнал майже повністю зник, окрім слабкої присутності, з відкритим шумодавом не чути, - переглянути можна на відео, яке знімав Богдан:

Питання 2.
Я так, розумію - це через те, що задні пелюстки націлені в землю ?
Бо з паралельно землі антеною, можна навіть сигнал читати.

На цім тижні очікується тропо 7 й 8 числа в наших теренах, то ж планую бути активним майже цілодобово - запрошую кореспондентів з "віддаля".

73! Гарного дня!
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 06 квітня 2020, 20:27

Добрий вечір всім!

Завтра випадає унікальна нагода звечора бути QRV протягом пари днів.

Й як співпадіння за прогнозом на завтра вечір-ніч якесь "слабеньке" тропо на Львівщині.

Цікавлять звязки звечора ФМ , й тлг зранку післязавтра.

Чи є хтось, хто зможе бути у ефірі й мати шанс почути мої 5 Ватт тлг?

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

us8ar

Повідомлення us8ar » 07 квітня 2020, 10:46

Полезное приложение для определения своего QTH локатора - https://cqham.sumy.ua/news/156-easy-qth-locator.html
Устанавливается на Android смартфоны. Будет полезно для экспедиций, выездов в поле, а так же для тех, кто до сих пор не знает своего QTH локатора. :smile:
73! de US8AR Nick

UR5LLW

Повідомлення UR5LLW » 07 квітня 2020, 13:20

To: UR5GAW
Чи не завеликий кут ( пагорби від мене за 100-200 км) ?

Возвышенность очень далеко от тебя,при таком удалении задирать антенну нет смысла.Волны и так будут огибать эту преграду.
Имеется в виду двухметровый диаппазон, не путать с свч. Если возвышенность находится на расстоянии 5-10 км, есть смысл
немножко задрать антенну, несколько градусов.И то лишь в том случае, если перепад высот очень большой.
У меня высота над уровнем моря ниже 50 метров,а со всех сторон высоты выше 100 и более метров. Данный эффект,назовем его
(эффект задратой антенны) наблюдал неоднократно. Как это все работает не знаю. Но работает. Знаю, что найдутся оппоненты данного
эффекта. Как правило это те, кто сидит на 200 и более метрах над уровнем моря, а им то как раз надо прижимать лепесток к земле.
Спорить не собираюсь, у каждого своя правда. В данном случае надо или менять QTH или делать хорошие антенны.
Теперь по поводу послушать тлг. Послушать можно, но шансов ноль, для такого расстояния и такой мощности, в виду отсутствия тропо.
Каждое утро перед пробежкой и купанием в реке слушаю 144.300 и 3,690.
Николай.UR5LLW.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 07 квітня 2020, 13:31

to UR5LLW
Доброго дня!
Дякую за інформацію.
В мене немає 144.300 :smile:

Лише 144.050 + ON4KST chat, починатиму десь з 4-ї ранку Київського часу.
Після 22-00 145.500 ФМ.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut3qt

Повідомлення ut3qt » 07 квітня 2020, 22:50

us8ar писав:Полезное приложение для определения своего QTH локатора - https://cqham.sumy.ua/news/156-easy-qth-locator.html
Устанавливается на Android смартфоны. Будет полезно для экспедиций, выездов в поле, а так же для тех, кто до сих пор не знает своего QTH локатора. :smile:

Приложение полезное, но для тех, кому может понадобиться более точное определение QTH локатора целесообразнее испробовать HamGPS by
Miguel A. Vallejo, EA4EOZ

Отображение вашего текущего Maidenhead локатор с 10 цифр точности. Он также вычисляет азимут и расстояние до набора целевых местоположений с помощью локатора или широты / долготы. Полезно для выравнивания антенн в DX деятельности VHF / UHF / СВЧ. Нет сети или фантазии карты использования, так что его можно использовать даже в отдаленных местах.

https://play.google.com/store/apps/deta ... eoz.HamGPS
Геннадий UT3QT

us8ar

Повідомлення us8ar » 08 квітня 2020, 13:06

ut3qt писав:Приложение полезное, но для тех, кому может понадобиться более точное определение QTH локатора целесообразнее испробовать HamGPS by Miguel A. Vallejo, EA4EOZ

Геннадий, спасибо! Тоже интересное и полезное приложение.
73! de US8AR Nick

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 10 квітня 2020, 09:41

Доброго ранку!

Ось й відбулося перше моє тропо, за "картою" 7 та 8 числа.
Було воно "дохленьке", пильнували ми його лише втрьох: я, UR5WFA, UR3WEW.

Що порадувало:
1. Звечора чув розмову зі сходу, при чому чітко визначалося, що одна станція (з обривків "три" й "центр" підозрюю, що UR3CMA був) працювала з фазовою модуляцією, а його кореспондент з частотною, бо окрім хрипів на низах й час від часу "окремих" басочків нічого не розібрати.
Яскраве підтвердження виграшу ФМ над ЧМ чути на відстані.

2.Дуже довго нас з Богданом кликала станція з Київського, або іншого північного напрямку, потягом не менш як хвилин з 20, нажаль окрім розуміння, що кличуть саме нас й присутності ми не змогли нічого прийняти.
Все одно, подяка кореспонденту який нас чув( не знаю як) й намагався докликатися майже до першої ночі.

Зранку я проспав, й включився 6-22 за Києвом.
З півдня-сходу були станції, але долітали обривки, о 7-15 наче тумлер виключило сонце й все вщухло.Чистий "шшшшш".

Зранку на місцевому "післятропо" ми всі втрьох поговорили через польський репітер, куди хлопці входили ніби у Львівській(зазвичай лише відкривання й хрипи чути там від них) .

Висновки.
1.Втішило - я вперше на Львівщині чітко й ясно став чути явну присутність станцій сходу, це радує й "підганяє" робити антени.Хоча висоти мені явно бракує, не вистачає зовсім "трошки" .

2.Не дивлячись, на те що перше мінітропо всі станції в радіусі досягненості нашої енергетики проспали , але наявність проходження й свої мінуси визначили всі троє й перспективи у розвитку, всім все сподобалося - тому наші три станції скоріше всього очікуйте й у змаганнях, як дасть Боже погоди й з виїздних позицій.

3.Дуже велика подяка тому кореспонденту, що нас кликав серед ночі, хотілося б ще знати хто то був, але надія є що точно спрацюємося.

Всім 73, з нетерпінням чекаємо нове тропо й мислимо шляхом вдосконалення апаратури.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5LLW

Повідомлення UR5LLW » 10 квітня 2020, 11:48

To:UR5GAW
Алексей доброе утро. Малость принял участие в вашем эксперименте.Вечером выставил таймер включения и выключения трансивера
с цифровым магнитофоном, 0400-0600 частота 144.050. Утром прослушал запись.Магнитофон переходил в режим записи четыре раза,
включается в режим записи при появлении сигнала. Увы как и прогнозировалось,услышать кого либо не удалось. Первая запись,помеха
от двигателя проезжающего автомобиля Все остальные (ползущая) помеха от работы импульсных блоков питания.Сейчас карантин,поэтому
люди смотрят (зомбоящики) наверное круглосуточно.Теперь по поводу ФМ. Здесь картина немного радостнее. Народ здесь действительно
тусуется, назвать это по другому нельзя,разговоры о карантине, картошке и тд и тп. Это мне напоминает диаппазон 160 метров, в былые
времена. Никого не осуждаю, каждому свое. После 22-00 основная масса уходит спать и можно послушать слабенькие станции.
8 числа в 23-20 слышал разговор на( щирІй українській мові), у нас на востоке или суржик,или русский язык. Слушал ихний разговор
около 30 минут,позывные они так ни разу и не назвали. Судя по силе сигнала,это центральная Украина,может немного западнее но не
более того. Вывод один,ждем тропо, без тропо слишком большая дистанция. Успехов тебе Алексей. 73!
Николай. UR5LLW.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 10 квітня 2020, 12:30

UR5LLW писав:To:UR5GAW
Алексей доброе утро. Малость принял участие в вашем эксперименте.Вечером выставил таймер включения и выключения трансивера
с цифровым магнитофоном, 0400-0600 частота 144.050.

Доброго дня!
На 144.050 не вмикався, через транспортне механічне пошкодженя ТХ (сьогодні відремонтую) , тому лише ФМ.
У той час, що ви вказуєте, якраз й проходили станції з сходу й в нас, правда розібрати крім "три-центр" я не зміг нічого)))
Й ми з Богданом якраз почали, потужності у нас були достатні, тому уривки на хорошу антену цілком могли й до Вас "долітати".

Ми тепер знаємо, що в нас є всі шанси "перестрибнути" "торрічелову пустоту", експеримент майже вдався. Тепер працюємо над антенами, й
я над потужністю у тлг.
А якщо вдастся "розшевелити" хоч пару ФМників з тої "пустоти" - учасників звідси буде лише ріст, головне з"явилася віра в свої сили та цікавість все ж таки довести зв"язки зі сходом до реальності :smile:
73! Й до зустрічей в етері!
Дуже Вам дякую, за приділений час та відгук!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut5ev

Повідомлення ut5ev » 10 квітня 2020, 17:33

Каждое утро с 6 до 7 часов с северо - западного направления у меня перекличка с Кировоградской, Черкасской и Полтавской областями. Иногда прорывалась Киевская область. У мужиков антенны слабоваты, к сожалению не все отвечают кого я слышу и проходят с уровнем от 9+ до уровня шума. Это на 145 мгц и на 433 мгц перехожу по просьбе. Связи сейчас в FM в 350 км на 145 мгц провести реально и без тропо. 73!

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 10 квітня 2020, 20:18

stay-at-home-image.png

В связи с коронавирусом и в поддержку друг-друга, а также для напоминания важности самоизоляции, многие страны разрешили своим радиолюбителям использовать позывные в суффиксе с призывом ОСТАВАТЬСЯ ДОМА! (STAYHOME).

На разных диапазонах, особенно на КВ можно услышать позывные разных стран мира с подобным специальным суффиксом, например: VC2STAYHOME, CR3STAYHOME, Е7STAYHOME и т.д.
https://www.rac.ca/special-event-vc2stayhom-now-active/
UY5UZ / EM3U Валерий

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 11 квітня 2020, 07:49

Теперь с новым Министром заживем по-новому?! :biggrin:

ВГ.jpg

Вадим Гутцайт – фехтовальщик на саблях, участник трех Олимпийских игр (1992, 1996, 2000 гг.), Олимпийский чемпион 1992 г. в командном зачете - Министр молодежи и спорта Украины с 4 марта 2020 года.

На первом заседании рабочей группы Министр подчеркнул, что наш приоритет – развитие спорта.
И одно из его основних звеньев, это создание современной инфраструктуры и ее доступность для всех слоев населения. Это как реконструкция бывших структурних объектов, так и строительство новых.
UY5UZ / EM3U Валерий

us8ar

Повідомлення us8ar » 11 квітня 2020, 09:07

UY5UZ писав:... фехтовальщик на саблях...

Теперь вместо штырей сабли будут на крышах :biggrin: :biggrin: :biggrin:
73! de US8AR Nick

UT8AL

Повідомлення UT8AL » 12 квітня 2020, 00:12

По перше : надії - дуже мало.....Зі свого досвіду - навіть наші місцеві "гирьовики" - зверхньо ставляться до ЗАОЧНИКІВ , а - тим
паче - Олімпійці !?!? А іще : ХТО ВПЕВНЕНИЙ , ЩО І ЦЕЙ (нове обличчя) ВТРИМАЕТЬСЯ НА ПОСАДІ більш часу - чим попередній ???!!!
Єдине , що можливо гарантувати ГРОШІ (невеличкі ) брати не буде [ та і то - відмовитися від "покращення " сімейного достатку
навряд чи....]
Поки що я не бачу ПЕРСПЕКТИВИ... " спасіння тих - хто топиться : діло рук їх самих....."
73! UT8AL.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 12 квітня 2020, 22:41

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 21 квітня 2020, 11:19

Доброго всім дня!
Почав "заливати" QSO які є в електронному вигляді та на паперах на qrzcq.com - хто потребує підтвердження якнайшвидше, майте то на увазі :smile:

Всі "паперові" зв"язки (а їх понад 50 тисяч) я заливати не збираюся, підтверджую, що є + за контести.
Поки,є 7000 зв"язків, DXCC -перевиконано в електронному вигляді.
За УКХ (що маю, на жаль не всі ) залию згодом, минуло й цьогорічні - вже там.

Зараз в мене цікава статистика по зв"язкам: cw-90% ssb-10% FM-1% Всього - 101% :biggrin:

Ну, й на тижні були декілька цікавих QSO, але найвагоміша вже підтверджена, тож для тих, хто має сумніви, щодо ФМ прошу дуже -
підтвердженний факт Вам для роздумів(QRB - 142 км з станцією в 1 Вт) - як найкраще приготувати антени для ФМ :
qsl ur3hr-p.jpg
qsl ur3hr-p.jpg (20 Кіб) Переглянуто 176 разів

Ну й бачу, українські станції досить активно працюють через метеори - всім прихильникам "літаючого каміння" успіхів та побільше ДХ!!!

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 26 квітня 2020, 10:28

UR5GAW писав:Доброго всім дня!
Почав "заливати" QSO які є в електронному вигляді та на паперах на qrzcq.com - хто потребує підтвердження якнайшвидше, майте то на увазі :smile

А в мене в паперовому вигляді залишилось біля 500 QSL-ок за футбольний Чемпіонат Euro-2012.
(Проводили - Україна спільно з Польщею).

Тепер кому відсилаю qsl for qso uy5uz or em3u то кладу в поштовий конверт додатково, як сувенірну на пам'ять...))
44444.jpg
UY5UZ / EM3U Валерий

Повернутись до “Життя в етерi”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей