ФМ-це просто.Просто для новачків.

UR5GAW

Re: ФМ-це просто.Просто для новачків.

Повідомлення UR5GAW » 01 грудня 2019, 15:02

UR3LDO писав:Я рекомендую Вам пойти по такому пути (как по мне - наиболее простому).
Если есть КВ трансивер на 28 МГц, то изготовить УКВ трансвертер на 144 - 432 МГц дело одного дня. Можно купить плату UR3LMZ малосигнальной части

Згідний з Вами,просто я "легких шляхів не шукаю" :smile: :smile:

Між,іншим для стаціонару Ваш варіант - супер.
Але зараз таксісти майже задарма "скидують" стільки дешевих авто-ФМок бездисплейних й там усередині просто проситься ТЛГ платка й вуаля-ТЛГ трансівер для виїздів готовий,часто ціна питання до 50 долларів!

Я просто хочу допрацювати ще один шлях,мене вдохновила якість приймання та стабільність частоти.
Може хто ще щось підкаже - чим більше варіантів,тим більше буде народу на УКХ,моя думка.

Ось,для прикладу:

https://ur8lv.com/index.php?id=1568747228

Як для аматорства радіо так собі,не зручне.Але якщо його переробити у ТЛГ апарат - буде як на мене дуже потрібна річ.
Й таких прикладів - море. Місця там усердині купа,стане не лише на ТПП,а й на цілий супергетеродин,якщо мати досвід й натхнення.
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

UR3LDO

Повідомлення UR3LDO » 01 грудня 2019, 15:28

Я много лет работал на "выездах" - самодельный трансивер прямого преобразования "Пилигримм" + трансвертер того же UR3LMZ + был 40 Ватный усилитель MIRAGE. Антенна - от 9 до 14 элементов RA3AQ, DK7ZB, YU7EF и пр.Работали от аккумулятора 12В. Мачта - от 6 - до 10метров. Так что...
Что касается переделки ФМ на CW, то надо Вам решить такие вопросы:
1. Стабильность частоты.
2. Сужение полосы пропускания (приём).
3. Формирование сигнала на передачу (что бы частоты TX - RX) совпадали
4.ПО "заморочкам" - вряд ли это подстегнёт начинающих)). ПРоще таки трансивер - трансвертер. Если не гнаться за мощностью, то при 5 Ваттах выходной мощности, достаточно автомобильного аккума! ПРоверено мнооого раз)
Alexandr

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 01 грудня 2019, 15:39

UR3LDO писав:Я много лет работал на "выездах" - самодельный трансивер прямого преобразования "Пилигримм" + трансвертер того же UR3LMZ + был 40 Ватный усилитель MIRAGE. Антенна - от 9 до 14 элементов RA3AQ, DK7ZB, YU7EF и пр.Работали от аккумулятора 12В. Мачта - от 6 - до 10метров. Так что...
Что касается переделки ФМ на CW, то надо Вам решить такие вопросы:
1. Стабильность частоты.
2. Сужение полосы пропускания (приём).
3. Формирование сигнала на передачу (что бы частоты TX - RX) совпадали
4.ПО "заморочкам" - вряд ли это подстегнёт начинающих)). ПРоще таки трансивер - трансвертер. Если не гнаться за мощностью, то при 5 Ваттах выходной мощности, достаточно автомобильного аккума! ПРоверено мнооого раз)

А,зрозумів Вас ,Олександре.

Ці питання я вже давно вирішив:
https://forum.vhfdx.in.ua/viewtopic.php ... 671#p30769

я лише аналізую схемотехніку з точки зору чи вистачить основного блоку,чи ще потрібен буде фільтр сигналу з попереднім підсилювачем.

Варіант переробки схеми формування у ФМці я навіть не розглядаю,там приймач й передавач взагалі часто окремими трактами вконано.
Я маю на увазі використання блоків,корпусу та комутації з автоФМок.Бавитися з самим формувачем й високошумним синтезом нема сенсу.

Поки,що це "проект у думках" :smile:

UR3LDO

Повідомлення UR3LDO » 01 грудня 2019, 16:21

А, тогда понятно. Я сам сейчас корпус с радиостанции "Лён" планирую использовать. "Впихнуть" трансивер + малосигнальную часть трансвертера.Услилитель? Можно попробовать! Особенно, если там стоит модуль! Его можно, как правило, перевести даже в SSB! Предварительно, подав соответствующее смещение.
Да, схемные решения интересные, Но слегка старевшие)). Хотя сам мечтаю сделать трансвертер на лампах (есть пару схем - на 50 и 144 МГц) :smile: .
Alexandr

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 01 грудня 2019, 17:50

UR3LDO писав:Хотя сам мечтаю сделать трансвертер на лампах (есть пару схем - на 50 и 144 МГц) :smile: .

Теж цікава ідея! :clap:

Сподіваюся,Ви поділитися з нами,було б цікаво подивитися.
Щодо ТХ "Пілігрим" - класний апарат,коли він з'явився навіть мислив повторити.
Вже не пригадую,що зупинило)))
73!
Зима довга-якраз час приготування до "сезону",чекаю Ваших розробок

UR3LDO

Повідомлення UR3LDO » 01 грудня 2019, 18:33

Та без питань). Ось, тримайте:
1. https://docplayer.ru/54868397-Zhivoe-re ... 4-mgc.html (Трансвертер UA9LAQ, описан в журнале Радиолюбитель, поищу за какой год).
2. Из той же серии - https://radiowiki.ru/index.php?title=%D ... vu&page=24
3. Ретро трансвертер на 50 МГц - журнал Радиохобби, 2004, №1, ст. 44 - 45.
Alexandr

UT8AL

Повідомлення UT8AL » 01 грудня 2019, 22:51

Для всіх - хто зацікавлений інфо про роботу на УКН QRP : перш за все приділяйте ОСОБЛИВУ увагу антені !
І я зовсім не розумію : якщо максимальний габарит ДВА метри- то , невже - з'єднані між собою ДВІ лижні палиці ( що відразу збільшує
в двоє кількість елементів ) стане "ТЯГАРЕМ " ?? Але тоді - в нагороду - дійсно зможете відчути насолоду і від приймання (й ваш
кореспондент також)!!! Мені завжди кажуть -" тебе чути гарно , але чомусь не дуже голосно " Але ж - цього досить для зв'язку !!!
Завжди пам'ятайте: ПРИ ЗБІЛЬШЕННІ ПОТУЖНОСТІ польового комплекту в "арифметичній" прогресії = отримаєте збільшення його ваги-
АЛЄ ВЖЕ - в Г Е О М Е Т Р И Ч Н І Й !! Й завжди можливо це - уникнути дякуючи АНТ !!! Ось такі пампушки.....
73! UT8AL.

UR3VKC
Контактна інформація:

Повідомлення UR3VKC » 02 грудня 2019, 08:08

Сам начинал, с трансвертера лмз и ра60 на 144 и 430 и простого кв трансивера, полностью согласен с оптимальностью такого выбора . Рекомендую. 73.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 08 грудня 2019, 12:46

Ось ще цікаве відео надибав,за допомогою висоти дальній зв'язок між Кореєю та Японією.
Те,що до портативки під'єднано гарнітуру - правильно,а от антену хоча б 4 елементи DK7ZB
(сам її колись користав з портативкою - https://www.qsl.net/dk7zb/start1.htm ) і було б ще краще.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 08 грудня 2019, 20:47

Нарешті надибав,що шукав.
В цьому ролику багато корисного,й не лише те,що між станціями 200 миль(понад 300 км - середня відстань для зв'язку у ФМ без особливого проходження),але й показано як змінюється сигнал на приймальній стороні в залежності від потужності.
Й ще корисніше,як гарно повністю "знищує" сигнал потужньої дальньої станції ближня менш потужна станція(чому я проти "притискання" в змаганнях до 145.500)

https://www.youtube.com/watch?v=bdg2mJH ... jreload=10

Повернутись до “Початкiвцям”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей