Перспективы развития УКВ в Украине.

uz2hz

Re: Перспективы развития УКВ в Украине.

Повідомлення uz2hz » 10 листопада 2020, 00:19

UR5EIN писав:Ожидал увидеть тему здесь, в группах Фейсбука появилась информация.

Сейчас в "подзаборных помойках" вроде тех групп в разных месседжерах быстрей появляется информация, чем в оф. р/л форумах или рефлекторах - полная тишина или все у всех хорошо, обсуждаются только ДХ, ФТ-8 и все дела...

Як стало відомо, протягом останніх пів року з ініціативи ГС «Центр європейського розвитку радіоаматорства» та інших радіоаматорських об'єднань була створена і працювала група радіоаматорів, які займалися розробкою змін до Регламенту.

А кто может объяснить, что такое и кто такие этот ЦЕРР, и на каких основаниях они негласно (без публичного обсуждения громадой р/л) вносят изменения в наш р/л Регламент?!

Из наиболее существенного, что заметил, в их новом проекте: у 2й категории нет SSB участка на 14 МГц! В прежнем-действующем регламенте - есть.

Кто-что заметит еще существенного по частотам или системе позывных - сообщайте.

Были слухи, что подобные самодеятели хотят исключить систему уникальной первой буквы суффикса позывных по областям - этого нельзя допустить!
Система позывных всем давно понятная и удобная, в т.ч. для поиска множителя в соревнованиях.

us7sb

Повідомлення us7sb » 10 листопада 2020, 18:29

Хлопці , а хто може пояснити ,що за звір -Центр Європейського Розвитку Радіоаматорства ( хто годує і за чий рахунок і що воно мені дає )
На паралельному форумі задали подібне питання , так один пан сказав ,що він громадянин і має право...
Евгений-US7SB

us8ar

Повідомлення us8ar » 10 листопада 2020, 22:38

us7sb писав:Центр Європейського Розвитку Радіоаматорства

Вони, мабуть, трохи помилилися з назвою. Треба було - "Центр Всегалактичного Розвитку Радіоаматорства"! :biggrin:
Так було б ще смішніше! А запитання осталося відкритим - хто вони є, ця купка нікому невідомих аматорів, які щось там пропонують майже не від усієї радоаматорської громади?
73! de US8AR Nick

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 11 листопада 2020, 08:24

Доброго дня всім!

З реєтру ГО:
https://opendatabot.ua/c/40922801

Може хто з Вас їх й знає. Я ні.

73!

P.S. Свою думку я виказав вище - будь-які зміни до Регламенту привілей ЛРУ(як би до неї хто не ставився).
Тільки тоді подібного бардаку не буде.
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut5erp

Повідомлення ut5erp » 11 листопада 2020, 10:11

Все есть в интернете.
Громадська організація «Центр Європейського Розвитку Радіоаматорства» (ГО ЦЄРР). Керівник - Нечитайлов Денис Миколайович, UR8US.
Жмур Євген Віталійович, UR5UGM
Ну и тд.
Взял здесь https://vrl.org.ua/
Я тоже их не знаю. :smoke:
UT5ERP/UV7E Roman-UZ4E Team

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 11 листопада 2020, 16:18

Добрый день,

UR5EIN писав:УВАГА!
"... радіоаматори НЕ МАЮТЬ ПРАВО не тільки передавати, але і ПРИЙМАТИ радіохвилі в смугах радіочастот СК ..."

Это утверждение не соответствует действительности.
Проект изменений опубликован на сайте НКРСИ https://nkrzi.gov.ua/images/news/11/2001/RA_112020.zip
Текст проекта документа не содержит запрета использовать приемники в диапазоне специальных пользователей.
Есть горячие головы, которые толкуют соответствующие положения международного регламента МСЭ именно таким образом, но это их частное дело. Повторяю, не тиражируйте фейки, текст проекта документа не содержит запрета использовать приемники в диапазоне специальных пользователей.
Чтобы в этом убедиться достаточно прочесть документ по ссылке выше.

73! UT9NA

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 11 листопада 2020, 16:31

uz2hz писав:
Из наиболее существенного, что заметил, в их новом проекте: у 2й категории нет SSB участка на 14 МГц! В прежнем-действующем регламенте - есть.

Сергей, здравствуйте!

Если внимательно ознакомиться с проектом изменений предлагаемых НКРСИ то несложно придти к выводу, что нынешняя вторая категория не будет иметь ограничений в SSB на 20м. Поясняю. Вместо нынешних квалификационных категорий радиолюбителей вводится понятие "квалификации радиолюбителя".
Нынешние первая и вторая категории будут соответствавать квалификации А (по аналогии с Европой - полная лицензия).
Нынешняя третья категория будет соответствовать квалификации В (в Европе - лицензия новичка или начинающего).
Квалификации С (это что-то вроде учеников, совсем начальный уровень, даже не новички) у нас сейчас нет такой категории, это что-то вроде четвертой категории которая была в очень старых редакция регламента.

Если Вы сравните действующую таблицу 7 приложения 1 (полосы частот по категориям) по ссылке http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0205-11/print1484328761953168 с предложенным НКРСИ проектом https://nkrzi.gov.ua/images/news/11/2001/RA_112020.zip таблица 12 приложения 1 (полосы частот по квалификациям) то будет очевиден профит для обладателей действующих лицензий второй и третьей категорий.
Нынешняя вторая, по сути станет первой - квалификацией А. И ее обладателей больше не будет ограничений.

Например, третья категория не имела разрешенных частот на 20м вообще, а в соответствии с проектом получит возможность работать на 20м 100Вт в телеграфе и цифре.
Второй пример. Нынешней третьей категории была запрещена работа на WARC диапазонах, а согласно проекту они получат такую возможность.

Второй важный момент, на который судя по всему, мало кто обратил внимание, это отмена экзамена на знание телеграфа для получения полной лицензии - квалификации А. Теперь достаточно сдать только теоретическую часть экзамена.
Если, конечно, предлагаемый проект изменений в регламент будет утвержден и вступит в силу.

73! UT9NA

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 11 листопада 2020, 16:37

us7sb писав:Хлопці , а хто може пояснити ,що за звір -Центр Європейського Розвитку Радіоаматорства ( хто годує і за чий рахунок і що воно мені дає )
На паралельному форумі задали подібне питання , так один пан сказав ,що він громадянин і має право...

Доброго дня,

ГО ЦЄРР - де юре незалежне об'єднання громадян, де факто - дочірня структура ГС ВРЛ, президент ГО ЦЄРР є віце-президентом ГС ВРЛ, а віце-президент ГО ЦЄРР є керівником Київського обласного відокремленого підрозділу ГС ВРЛ.

73! UT9NA

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 11 листопада 2020, 16:47

UT9NA писав:Доброго дня,

ГО ЦЄРР - де юре незалежне об'єднання громадян, де факто - дочірня структура ГС ВРЛ, президент ГО ЦЄРР є віце-президентом ГС ВРЛ, а віце-президент ГО ЦЄРР є керівником Київського обласного відокремленого підрозділу ГС ВРЛ.

73! UT9NA

Добрий вечір!
Конкретне питання - яка мета внесення змін до Регламенту й чому таємно?

Це повертає діапазони, розширює права аматорів щодо використання 50 МГц, додасть 70 МГц чи нормує потужність на УКХ?

Якщо ні то нащо вони ці зміни взагалі знадобилися?

Додано.
Особисто я б для тих хто не володіє телеграфом й не має конструкторського досвіду - першої категорії взагалі б позбавив. Тоді хоч би була різниця між другою й першою. Воно й так нівельовано, часто в ефірі соромно слухати "перли" п'ятизнаків.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 11 листопада 2020, 17:06

UR5GAW писав:Конкретне питання - яка мета внесення змін до Регламенту й чому таємно?

Це повертає діапазони, розширює права аматорів щодо використання 50 МГц, додасть 70 МГц чи нормує потужність на УКХ?

Якщо ні то нащо вони ці зміни взагалі знадобилися?

Додано.
Особисто я б для тих хто не володіє телеграфом й не має конструкторського досвіду - першої категорії взагалі б позбавив. Тоді хоч би була різниця між другою й першою. Воно й так нівельовано, часто в ефірі соромно слухати "перли" п'ятизнаків.

Доброго вечора,

Конкретна відповідь на конкретне питання є у пояснювальній записці до проекту. Вона не таємна, можна перечитати за посиланням вище.
Зацитую.

Проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Регламенту аматорського радіозв’язку України», (далі – проект Змін) розроблено з метою гармонізації технічних вимог та умов експлуатації аматорської радіостанції згідно з рекомендацією Міжнародного союзу електрозв'язку RM.1732.
На основі гармонізованих кваліфікаційних вимог до експлуатаційної та технічної кваліфікації, що визначені у документах МСЕ та Європейської конференції адміністрацій пошт та електрозв’язку (далі - СЕПТ) переглянуто визначення класифікації операторів АРС, порядок отримання дозволу на експлуатацію АРС та задіяння радіоаматорської аварійної служби у особливих умовах.

Доповню від себе. Повернення втрачених діапазонів, розширення смуг існуючих та виділення нових діапазонів радіоаматорській службі це не питання регламенту. Це питання двох інших документів:
- План використання радіочастотного ресурсу України
- Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України

Щодо вимоги обов'язкового володіння телеграфом.
Наші з Вами особисті думки є цінними, особливо для нас. Проте Європейська конференція адміністрацій пошт та електрозв’язку вважає інакше. Саме до її рекомендацій дослухалися виконавці з НКРЗІ.

73! UT9NA

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 11 листопада 2020, 17:53

UT9NA писав:[i]Проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Регламенту аматорського радіозв’язку України», (далі – проект Змін) розроблено з метою гармонізації технічних вимог та умов експлуатації аматорської радіостанції згідно з рекомендацією Міжнародного союзу електрозв'язку RM.1732.
На основі гармонізованих кваліфікаційних вимог до експлуатаційної та технічної кваліфікації, що визначені у документах МСЕ та Європейської конференції адміністрацій пошт та електрозв’язку (далі - СЕПТ) переглянуто визначення класифікації операторів АРС, порядок отримання дозволу на експлуатацію АРС

73! UT9NA

Згідно дійсного Регламенту наші ліцензії й так СЕПТ.
Ніяких додаткових вимог не може бути, максимум рекомендовані побажання - то вже "гармонійні фантазії" авторів змін.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

uz2hz

Повідомлення uz2hz » 11 листопада 2020, 20:53

UT9NA писав:Если Вы сравните действующую таблицу 7 приложения 1 (полосы частот по категориям) по ссылке http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0205-11/print1484328761953168 с предложенным НКРСИ проектом https://nkrzi.gov.ua/images/news/11/2001/RA_112020.zip таблица 12 приложения 1 (полосы частот по квалификациям) то будет очевиден профит для обладателей действующих лицензий второй и третьей категорий.
Нынешняя вторая, по сути станет первой - квалификацией А. И ее обладателей больше не будет ограничений.

Например, третья категория не имела разрешенных частот на 20м вообще, а в соответствии с проектом получит возможность работать на 20м 100Вт в телеграфе и цифре.73! UT9NA

Если это так будет, то хорошо, т.е. если автоматом вторую кат. переведут в новую "А" (вместе с первыми). Этому есть где-то документальное подтверждение в новом проекте?

А вот отмена ТЛГ - это зря, как по мне. Телеграфная норма и так была за последние годы достаточно понижена.

us7sb

Повідомлення us7sb » 12 листопада 2020, 08:53

Дякую за розширене пояснення.Просто ця ситуація ніби взята з Біблії -:
Авраам породив Ісаака; Ісаак породив Іакова; Іаков породив Іуду ...
Евгений-US7SB

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 12 листопада 2020, 11:16

us7sb писав:

Дякую за розширене пояснення.Просто ця ситуація ніби взята з Біблії -:

Пане Євген, як на мене то їм просто не хочеться на КТК в ЛРУ йти, от й вигадують.

Якщо через них й ще доведеться міняти Дозволи(а я цього року лише оновив обидва) то буду дуже матюкатися.
Поки мене не стосуються їх чвари - мені байдуже, але тут перебор як на мене. Мені пофіг яка в мене ліцензія - "перша" чи А.
А "гордеци" якби хотіли могли б й домовитися, а то корчать з себе "царів".
Можливо я помиляюся, просто відповіді НАЩО так й нема, окрім "водички".

Гарного Вам дня!
73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 12 листопада 2020, 13:33

us7sb писав:Дякую за розширене пояснення.Просто ця ситуація ніби взята з Біблії -:

Доброго дня!
Ваша правда, Євгене! 100%!
З таким темпом "розмноження" організацій з радіоаматорськими назвами через кілька років таких організацій вже стане більше ніж самих аматорів.

73! Сергій UT9NA

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 12 листопада 2020, 13:49

uz2hz писав:Если это так будет, то хорошо, т.е. если автоматом вторую кат. переведут в новую "А" (вместе с первыми). Этому есть где-то документальное подтверждение в новом проекте?
А вот отмена ТЛГ - это зря, как по мне. Телеграфная норма и так была за последние годы достаточно понижена.

Добрый день, Сергей!
Прямого документального подтверждения в проекте документа нет.
С формальной точки зрения по причине того, что это изменения действующего документа, а не отмена старого с заменой на новый.
Такие изменения вносятся по упрощенной процедуре и глава "Переходные положения" где обычно прописываются подобные ситуации здесь отсутствует.
Порядок и логику действий проговаривали на заседаниях рабочей группы НКРСИ.
Законопослушные радиолюбители, которые захотят новое разрешение с новыми для себя участками диапазонов/частот обратятся в свой филиал УГЦР и получат его. Процедура как при замене или продлении. Разумеется без переэкзаменовки. Экзамен на подтверждение своей квалификации они уже сдавали. Экзаменационная программа не изменилась.
Для всех остальных радиолюбителей (для тех кто особо не заморачивается формальной законностью своих действий в эфире) никаких действий предпринимать не нужно. Они получат разрешения нового образца когда придет очередной пятилетний срок плановой замены разрешений.

По отмене обязательного знания телеграфа есть разные мнения. Как за, так и против. Аргументов за отмену было больше и они были более вескими.

73! Сергей UT9NA

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 12 листопада 2020, 14:04

UR5GAW писав:Якщо через них й ще доведеться міняти Дозволи(а я цього року лише оновив обидва) то буду дуже матюкатися.

Доброго дня, Олексіє!

Не варто матюкатися, злослів'я принижує людську гідність не лише Вашу, а й оточуючих.
Чинна редакція регламенту, якщо її спочатку прочитати, а лише потім обговорювати містить вичепну відповідь щодо всіх питань пов'язаних з переоформленням Дозволу.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0205-11/print1484328761953168#Text
6.12. Для продовження терміну дії дозволу оператор АРС
повинен не пізніше ніж за два місяці до закінчення терміну його
дії особисто або рекомендованим листом з описом вкладення
звернутися до УДЦР із заявою про продовження терміну дії дозволу.
Форму заяви про продовження терміну дії дозволу на експлуатацію
АРС наведено у додатку 26.

Отже, для продовження або переоформлення не потрібно звертатися до різноманітних пройдисвітів та "ділків від радіо".
Не варто їм платити ваші гроші за те, що вони там щось "порєшають" чи "допоможуть оформити".
Звертайтесь напряму в свою регіональну філію УДЦР.
Це ми своїми податками утримуємо чиновників з УДЦР.
Оформлювати наші Дозволи це їхня робота.

73! Сергій UT9NA

uz2hz

Повідомлення uz2hz » 12 листопада 2020, 18:00

UT9NA писав:Процедура как при замене или продлении. Разумеется без переэкзаменовки. Экзамен на подтверждение своей квалификации они уже сдавали. Экзаменационная программа не изменилась.

Сергей, приветствую. Вот и получается (как я это вижу на свой взгляд), что категорий было три, и по новому проекту - три, фактически поменяли цифровые названия на буквенные.
И по всей логике, раз экзаменационная программа не поменялась, то второй категории обновят лицензию такого же класса, т.е. "B", по новой таблице - без 20ки SSB...

Хотя, не будет большой преграды обновиться до "А", если тлг действительно отменят, но вот если по какой-то причине не отменят в финальной редакции... Все-таки стоит этот вопрос держать на контроле (отменить тлг или вернуть 20м ссб 2кат), а то недовольных будет много.

UT9NA

Повідомлення UT9NA » 18 листопада 2020, 14:37

Добрый день, Сергей,

Действующая редакция Регламента.
1-я категория знания и умения соответствуют Recommendation T/R 61-02 http://docdb.cept.org/Docs/doc98/offici ... TR6102.PDF плюс дополнительно требуется владеть телеграфом;
2-я категория знания и умения соответствуют Recommendation T/R 61-02 http://docdb.cept.org/Docs/doc98/offici ... TR6102.PDF
3-я категория знания и умения соответствуют ERC Report 32 http://docdb.cept.org/Docs/doc98/offici ... REP032.PDF

Проект новой редакции Регламента.
Квалификация А знания и умения соответствуют Recommendation T/R 61-02 http://docdb.cept.org/Docs/doc98/offici ... TR6102.PDF
Квалификация В знания и умения соответствуют ERC Report 32 http://docdb.cept.org/Docs/doc98/offici ... REP032.PDF
Квалификация С знания и умения соответствуют ECC Report 89 http://docdb.cept.org/Docs/doc98/offici ... REP089.PDF

Экзаменационные программы Recommendation T/R 61-02 и ERC Report 32, в переводе на украинский язык, приведены в приложениях к действующей редакции Регламента.
Если уважаемым людям пришло в голову ввести квалификацию С (entry level), то было бы здорово дополнить проект Регламента соответсвующим переводом экзаменационной программы из ECC Report 89.

Нужно понимать, что радиолюбители сдавали, сдают и будут сдавать экзамены в КТК не на какую то категорию, а на предмет соответствия знаний, компетенций и навыков соответствующих той или иной экзаменациооной программе. Экзаменационные программы не претерпели изменений, таким образом ни о какой переэкзаменовке речи идти не может.

С уважением,
Сергей UT9NA

ur5lx

Повідомлення ur5lx » 19 листопада 2020, 07:00

Для нас 20 метров ССБ ......Ни слова о 1296. Если мы по международным стандартам так давайте все делать до конца и частотный план тоже.
А пока это ,,мышиная возня,,. Написано - частоты спец користувачив не трогаты. Вот и вывод. Мы за международные стандарты , но только в том месте где это выгодно.Бесполезные три радиолюбительские организации что есть у нас на данный момент. Пока такой вывод.
ur5lx

Повернутись до “Радiоаматорьский форум VHFDX.IN.UA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей