Перспективы развития УКВ в Украине.

UR5GAW

Re: Перспективы развития УКВ в Украине.

Повідомлення UR5GAW » 29 січня 2020, 12:22

UY5UZ писав:Все ж відбулися зміни в назвах наших УКХ змагань в 2020 році!

В зв’язку з тим, що Мінмолодьспорту не хотіло включати в Календарний план України на УКХ Кубок УКХ комітету ЛРУ, мотивуючи це тим, що вже є Кубок весняний, а в одночас декілька кубків це нонсенс, змінено назви Весняного Кубку, та Кубку УКХ комітету ЛРУ.

Все одно Кубки комітету - для нас лишаться Кубками.До того ж право організаторів (УКХ комітету) їх називати на свій розсуд!

P.S. Валерію,щодо петиції питання:
так й не зміг зареєструватися у тій системі - постійно "відсилає" мені на е-майл підтвердження,а воно тупо не приходить.
Там є специфіка для е-мейлів десь вказана?СМС код прийшов,увів все чітко,а з тим підтвкрдженням - йок. :eh:
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 29 січня 2020, 12:35

Олекса, повинно прийти, подивись в спамі, або з альтернативного емейл, та другого браузера пошли.
Все приходить, а так чого там так хз. :fie:
---
P.S. Взагалі їхній сайт сильно тормозе https://e-dem.in.ua/mariupol/Petition/V ... 521?page=3 зайшов на сторінки підписантів, то тре чекати і чекати поки сторінка загрузиться, може так і з емейл. Зображення
UY5UZ / EM3U Валерий

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 29 січня 2020, 13:43

UY5UZ писав: зайшов на сторінки підписантів, то тре чекати і чекати поки сторінка загрузиться, може так і з емейл. Зображення

Я вже більше доби чекаю,ще трохи почекаю й увечорі спробую ще.Прикол в тім,що вони тлф зв"язують з поштою....Типу перевірка на унікальність.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY0LL
Контактна інформація:

Повідомлення UY0LL » 11 квітня 2020, 17:04

На конференції RSGB 2019 виступив M0IOV з палкою презентацією під назвою «Майбутнє і зростання аматорського радіо», що викликає думки, в якій він констатував, що, як хобі, ми більше не актуальні і запропонував спосіб відновити актуальність, наочність і привабливість аматорського радіо.

У презентації мова йде про те, що ми вже безнадійно відстали від світових процесів. Справа не просто в існуванні інтернету і т.п., а в тому, що всі зміни в яких ми не беремо участі - цифрові технології, впровадження дешевої і надійної технології SMT- це частина 3-й промислової революції (серії проривних відкриттів і технологій останнього часу , в основі якої лежить синергія телекомунікаційних і енергетичних технологій і систем). Доповідач заявив, що ми вступаємо в 4-ю промислову революцію, де, особливе місце буде займати «бездротовий зв'язок» - фундаментальна архітектура, що забезпечує взаємозв'язок всього. Він запропонував зосередитися на вирішенні реальних проблем 4-й промислової революції, які хвилюють бізнес, промисловість і уряд. Ми повинні робити це за допомогою інновацій та інтеграції, а не винаходів, і ми повинні працювати з бізнесом, університетами та професійними організаціями, щоб ділитися і керувати цією інновацією.

Відео (увімкніть англійські субтитри)

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 12 квітня 2020, 08:49

Висловлю особисту думку, може я щось не зрозумів, але як на мене, то виступ не є геть коректним. Правда M0IOV в тому і з чим я згоден, що аматорство дійсно відстає від сучасних технологій і в сучасної молоді популярністю не користується.
І можливо колись, як вимре «останній із могікан», то так і станеться, але навряд-чи.

Так, дуже мало молоді цікавиться нашим хобі – бо в сучасному світі ХОБІ є з чого вибирати! Це колись молодь хотіла стати капітанами, льотчиками, гонщиками, космонавтами т.ін. записувалась в різні гуртки. А зараз вже дитина ходить з гаджетом, має інет і є досить продвинутою в сучасному світі.

Я не згоден з тезою доповідача, що радіоаматорство має зосередитись на тому, що хвилює бізнес, промисловість і уряд?))
Там є багато своїх спеціалістів, які отримують за це гроші, а я їх лише на хобі витрачаю, як і всі інші радіоаматори.

Це просто МОЄ хобі!!!

І що радіоаматорству треба інтегруватись в інноваційні технології?!

Дотичними з ними бути – так! А злитись і в них розчинитись я не хочу, бо сам вирішую, що саме є моє хобі! Хай воно буде відстійним, але я хочу попікати телеграфом, чи провести зв'язок мікрофоном.
Радіоаматорство завжди постачало спеціалістів в збройні сили і ця співпраця є взаємновигідною.))

Та й не таке вже це хобі відстійне, при бажанні у кожного ще є багато можливостей урізноманітнити його від ННЧ до НВЧ.

А молодь – той хто ''родиться радіоаматором'' і обере для себе наше хобі, то ясно, що прийде до нас, а ми повинні берегти, хоч те, що в нас є зараз.
UY5UZ / EM3U Валерий

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 12 квітня 2020, 13:47

UY5UZ писав:Висловлю особисту думку, може я щось не зрозумів, але як на мене, то виступ не є геть коректним. Правда M0IOV в тому і з чим я згоден, що аматорство дійсно відстає від сучасних технологій і в сучасної молоді популярністю не користується.

Перепрошую, а в чому полягає саме це відставання?
Як такого відставання, якраз нема, навіть вмудряються паяти вручну високотехнологічні пристрої.
Інша мова, що не всі то можуть собі дозволити, й справа не лише в грошах, а й в навиках та вміннях.
Сучасній молоді тримати паяльника давно рідко кому треба - це нова реалія НАМ радіо, яка його "гальмує".

А ще висока ціна на пристрої "вчорашніх" технологій. Це трабла нашої країни, як відсталої, але УКХ комплект у зборі за ціною "айфона" то не здорова ситуація - ось й Вам яскравий приклад ЧОМУ.

UY5UZ писав:Дотичними з ними бути – так! А злитись і в них розчинитись я не хочу, бо сам вирішую, що саме є моє хобі! Хай воно буде відстійним, але я хочу попікати телеграфом, чи провести зв'язок мікрофоном.
Радіоаматорство завжди постачало спеціалістів в збройні сили і ця співпраця є взаємновигідною.))

В принципі, це й є НАМ-суттю, щодо притока спеців зв"язку у ЗСУ(наприклад), то ситуація сумна.
Телеграф, ссб та ФМ не вчорашні й не відстійні, а традиційні.

Ознайомлювався з ФТ-8, й виявилося, що якщо цифра - це аналог дуже прикрого інтернету, то ФТ-8 - просто факт конекції до пристрою.
Ну, я таким колись бавився з блютусом , а тепер з вайфаєм всі поголовно бавляться, навіть рівень сигналу показує. Певне, що таке не надовго й навряд чи цікаво.
Хоча, я нічого проти не маю - бавляться люди з тим, хай бавляться, хоч якийсь стимул розвитку.

Технологія сучасна, й навіть напівпофесійна, але до НАМ радіо таки далека.

UY5UZ писав:А молодь – той хто ''родиться радіоаматором'' і обере для себе наше хобі, то ясно, що прийде до нас, а ми повинні берегти, хоч те, що в нас є зараз.

От з цим я згідний на все 100.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY0LL
Контактна інформація:

Повідомлення UY0LL » 12 квітня 2020, 19:30

UY5UZ писав:Це просто МОЄ хобі!!!

І що радіоаматорству треба інтегруватись в інноваційні технології?!

Ключові слова "МОЄ хобі!" та "радіоаматорству треба" і вони в українській реальності вже практично не перетинаються.
Аматори нашого (перед- та пенсійного) віку здебільшого вже не здатні на зміни, бо у цьому віці складно вийти за межі комфорту. Тому я з розумінням ставлюся до вимоги "не чіпайте МОЄ хобі!". Але це має відношення виключно до тих, хто не здатен на зміни.

Що "радіоаматорству треба"? Нові ідеї, знання у новітніх технологіях, готовність до змін, до самовдосконалення, до втілення мрій - це те, що відрізняє молодь від людей старшого віку. Вимагати від середньостатистичного радіоаматора України змінювати себе - це не те, про що йдеться у перзентації.
UY5UZ писав:І що радіоаматорству треба інтегруватись в інноваційні технології?!

Відстуність інновацій - це саме те, що відштовхнуло молодь від аматорського радіо і те, через що утворилася прірва між молоддю та "маститими аматорами". Молодь відноситься до наших забавок з зневагою у кращому випадку.
UY5UZ писав:Радіоаматорство завжди постачало спеціалістів в збройні сили і ця співпраця є взаємновигідною.))

Так було не завжди. У журналах 20-років знаходив згадування аматорських конструкцій без стороннього фінансування та з використанням обручного заліза у трансформаторах ;) Пізніше держава, яка постійно знаходилась або у стані війни з сусідами, або підготовки до всесвітьої революції, витрачала купу грошей на виховання молоді у тому ж стилі, для чого створила купу специфічних організаций, у тому числі ДССААФ - це буле те фінансування, про яке ви згадуєте.

Тепер на конструкціях з "обручного заліза" мети не досягнеш, потрібне використання високих технологій, глубокі знання у різних сферах, колективна співпраця для досягнення загальної мети. Так, на це потрібні гроші, але часи змінилися, тепер гроші вкладають туди, де є фахівці, або де їх готуюють, чекати від держави - це марна справа. Якщо у молоді,наприклад, є бажання мати відношення до участі у проекті аматорського супутника (загальносвітова тенденція), то цього сидячи вдома не досягти, і вони знайдуть, де втіляться їх мрії. Саме так, як було і у часи нашої молодості - отримати кайф від досягнення мети "за чужий рахунок". В таких випадках, ви могли б допомогти їм своїм досвідом, бо скоро вже не буде й молоді, що вміють користуватися тестером.

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 12 квітня 2020, 20:05

UR5GAW писав:Перепрошую, а в чому полягає саме це відставання?
Як такого відставання, якраз нема, навіть вмудряються паяти вручну високотехнологічні пристрої

7G.jpg

Олекса, ну шо тобі сказати…
5 ел. і баофенг – оце і є те саме твоє відставання, та й не тільки твоє, а всіх.

Просто у радіоаматорства немає якоїсь глобальної цільової програми, куди рухатись. Ну освоєння СВЧ, а попутно використання якихось нових програм для цього і все?. Можливо і був би якийсь прогрес, якби був більший стимул, представ – на Місяці, чи Марсі є база і аматори мають можливість спілкуватись з їх командами, але для того треба мати отой високотехнологічний пристрій - тоді народ може й зашевелився б, але ж всі хочуть простоти й дешевизни. Ну є зараз EsHail-2 до якого є певний інтерес у небагатьох, але ж це дрібничка.

І далі ніякого проблиску у використанні отих інноваційних технологій у нас не буде і не тому, що ми не хочемо. Для розробки таких технологій і їх втілення, тим паче в радіоаматорство треба немало коштів, а це і нові матеріали, підходи, технологічні пристрої (широкосмугові, комбіновано-імпульсні з величезною пропускною та спектральною щільністю, та мега швидкісною здатністю).

Ну представ – львівська національна наукова бібліотека ім. Стефаника ( на її території три інститути) – одна з найбільших в Україні, всі її матеріали оцифровані! І за пів-секунди можуть бути передані, наприклад, в Нову Зеландію! Оце і є новітня технологія.

Ти на своєму комп’ютері з його двоїчним кодом зможеш передати теж саме може за рік, чи два безперервної роботи.))
Тож цим можуть займатись тільки добре фінансовані державні установи різних країн.

А що у нас. Ну є розробки спец. програм (JT, HV т.ін.) для ЕМЕ, MS, DIGI і т.д., які виглядають дитячими забавками, хоч більшість аматорів і їх осилити не можуть, не говорячи про саму СВЧ апаратуру. Освоєння СВЧ зупинилось на 10 ГГц, яким у нас займаються п’ятеро ентузіастів. А рахунок в новітніх технологіях вже йде на Терагерци. Тож пікаємо, Олекса, в CW, та SSB з FM, а якщо дійсно є бажання побороти себе, то треба рости!... :biggrin:
Мабуть це все від затяжного сидіння в 4-х стінах, якщо чесно, то вже задовбало.
Скоріше б все наладилось.
Всім міцного здоров'я. 73!
UY5UZ / EM3U Валерий

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 12 квітня 2020, 21:05

to UY5UZ
Валерій, я багато в чому з Вами згідний, але.

Колись щоб просто налаштувати UW3DI треба було прилади.

Щоб "дроздівер" - ще більше приладів.

В той же час існувало місце й для простих конструкцій.

Щоб зараз щось робити , то потрібні супутні речі, які знадобляться раз на... а коштує немало це все, від паяльних станцій до спецпаяльників оптоволокна( на НВЧ кабелі - минуле століття теж до речі)
Не думаю, що Ви його в очі бачили, а тим більше часто користувалися.

Зараз НАМ радіо стало малопривабливим через провалля між простим й "великим".
Й дуже погано, що "велике" поглядає на просте зверхньо.

На КХ таке менше проявляється, тому люди й уходять на КХ - просто через відношення й через провалля.

Щодо розвиватися, то в кого є зайві гроші - молодець й хай щастить.
Я вже повторюював, що я особисто для себе поставив межі для розвитку й все - більше рости просто не хочу(на УКХ)

Щодо 5 ел й "баофенга" - це ніяке не відставння, а ВИБІР аматора на текучий момент й його право й бажання, й ні на який осуд не заслуговує чи зневагу.

От мати можливість працювати в тлг й мати лінь його просто вивчити, так це якраз й є відставання та ледащі.
Й створення "зони комфорту" для таких - і є стимуляцією деградації.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UT8AL

Повідомлення UT8AL » 12 квітня 2020, 21:57

Але ж -перш за все:маеться на увазі те, що - "наше з вами ХОББІ " стане як БІЛЬМО НА ОЦІ і усіх УРЯДІВ (у різних країнах)-
а саме : РОЗПОЧНУТЬ ОБКЛАДАТИ Н Е П О М І Р Н И М И. поборами , штрикатимуть палицями в "колеса" ТОМУ АВТОР Й
ЗАКЛИКАЕ "вповзати" і в бізнес , і в самі різноманітні СТРУКТУРИ і приуряді , і тд. І тп. Невже це все - так тяжко зрозуміти....
73! UT8AL.

UY0LL
Контактна інформація:

Повідомлення UY0LL » 12 квітня 2020, 22:40

UT8AL писав: "наше з вами ХОББІ " стане як БІЛЬМО НА ОЦІ і усіх УРЯДІВ (у різних країнах)

Автор презентації сформулював думку інакше: він нагадав, що радіоаматори - це спільнота, що у всьому світі задарма отримали коштовний ресурс - частоти- і не дає нічого натомість суспільству. Довго таке ніхто терпіти не буде.

UT8AL

Повідомлення UT8AL » 12 квітня 2020, 23:16

Так воно і є :дорогостоящий ресурс (на вторинній основі ???) був виділений для тих - хто йдучи в армію ( захищати країну) МІГ
ПРОФЕСІЙНО І БІЛЬШ ДОСКОНАЛЬНО (по відношенню до : підготовлених в УРЯДОВИХ " уЧЕБКАХ")???????
DJ9YE-Klaus- коли призвався до війська- розповідав : БУЛО ТАКЕ-Ж САМЕ , ЯК І В НАС....( ні в якому порівнянню з підготовленими
99% контингенту.....!!!) Різниця тільки в тому , що - я - був ЄДИНИЙ АМАТОР (з можливістю приймати , й передавати в декілька
крат ) а у нього в "полку" - було АЖ біля ДЕСЯТКУ радіоаматорів..... ТАК ЩО отой "дорогостоящий" ресурс , ми ВСІ разом
МОЖЛИВО І ОКУПИЛИ В СТО КРАТ.....Звісно - наразі - кому CW /SSB потрібно????? ОСЬ - ОСНОВНИЙ ПІДТЕКСТ АНГЛИКА...

Повернутись до “Радiоаматорьский форум VHFDX.IN.UA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей