Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Аватар користувача
UY5UZ
Повідомлень: 1348
З нами з: 05 березня 2009, 19:54
Reputation:

Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UY5UZ » 16 липня 2019, 18:30

http://www.vhf-uarl.at.ua/news/chempion ... -07-15-601

Р Е Г Л А М Е Н Т
Чемпіонату України з радіозв’язку на УКХ
(очно-заочний) 144 - 430 МГц, 03-04 серпня 2019 року

Заочна частина

I. Загальні положення

Спортивні змагання - особисті, та у складі команди проводяться на підставі Єдиного календарного плану спортивних міроприємств Міністерства молоді та спорту, відповідно до Правил з радіоспорту (ред.2012 р.), ЄСКУ, Регламенту радіоаматорського зв’язку затвердженим рішенням НКРЗ від 21.10.2010 р., та даного Регламенту.

II. МЕТА ЗМАГАНЬ

Всеукраїнські змагання з радіоспорту проводяться с метою:
• подальшого розвитку радіоспорту та його популяризації в Україні;
• залучення молоді до занять радіоспортом;
• підвищення операторської майстерності спортсменів;
• відбору сильніших спортсменів до складу збірної команди України з радіоспорту для участі в офіційних міжнародних змаганнях;
• виконання норм ЄСКУ;
• залучення найбільшої кількості радіоаматорів до створення технічних засобів (трансіверів, антен, т.і.) для проведення дальніх зв’язків на діапазонах УКХ.
• проведення дальніх зв’язків з використанням різних видів проходження на УКХ.

ІIІ. ТЕРМІН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Чемпіонат України (ЧУ) серед дорослих на УКХ (діапазон 144-430 МГц) проводиться в суботу та неділю 03 – 04 серпня 2019 року в два тури:
I тур - з 17:00 до 20:59 UTC суботи,
вид роботи: «телеграф» (CW), «телефон» (PHONE - SSB, FM).
II тур - з 03:00 до 06:59 UTC неділі, вид роботи:
«телеграф» (CW), «телефон» (PHONE - SSB, FM).
Заочні учасники чемпіонату можуть працювати в стаціонарних або польових умовах.
Чемпіонат України з радіозв’язку на УКХ проводиться згідно з діючими «Правилам змагань з радіоспорту» (ред. 2012 р. «Регламенту аматорського радіозв’язку України», затвердженим рішенням НКРЗ від 21.10.2010, № 475 та даним Регламентом.

ІV. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Загальне керівництво проведення змагань здійснює Міністерство молоді та спорту України (далі Мінмолодьспорт), органи виконавчої влади з питань фізичної культури та спорту Кіровоградської ОДА,та Ліга радіоаматорів України (далі – ЛРУ).
Безпосереднє проведення змагань, покладається на Кіровоградське обласне відділення ЛРУ, та суддівську колегію змагань, затверджену в установленому порядку Мінмолодьспортом за поданням ЛРУ.

VI. БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, від 18 грудня 1998 року №2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» відповідальність за виконання вимог безпеки під час проведення очних змагань покладається на головного суддю змагань.
При проведенні заочних змагань кожний спортсмен (або начальник колективної радіостанції) бере на себе відповідальність за виконання ,,Регламенту аматорського радіозв'язку України , а також вимог правил безпеки.
Невиконання вимог безпеки, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності згідно чинного законодавства України.

VII. ФІНАНСУВАННЯ

ЛРУ несе витрати на підготовку, проведення та суддівство змагань. Оплата проїзду, розміщення, та харчування спортсменів – за рахунок відряджуючих організацій.

VIIІ. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

8.1. В якості учасників у змаганнях запрошуються аматорські радіо станції України , що мають ліцензію на використання аматорських діапазонів 144 МГц і вище.
8.2. Всі аматорських радіо станцій (далі -АРС) можуть використовувати тільки один позивний сигнал на протязі змагань. Всі учасники повинні суворо дотримуватися принципів HAM SPIRIT, духу змагань.
8.3. Учасники чемпіонату - команди колективних АРС (склад команди 2 або 3 оператора, техніки, з обов'язковим зазначенням переліку операторів), оператори індивідуальних АРС.
8.4.Підгрупи учасників:
8.4.1. Для учасників: «Single Op» (один оператор) - SO, та «Multi Op» - (багато операторів) - MO.
Для категорії SO - тільки один сигнал в кожен момент часу.
Для категорії МO - по одному сигналу на кожному з діапазонів в кожен момент часу.
8.4.2. Підгрупи учасників:
A (MOMB-MIX);
B (SOMB-MIX);
C (SOMB-PHONE);
D (SOMB-FM):
E (SOSB-MIX-144);
F (SOSB-MIX-432);
G (MOMB-MIX-Y) - до 25 років включно;
H (SOMB-MIX-Y) - до 25 років включно;
Примітка:
- усі робочі місця, антени і апаратура заочних учасників повинні розташовуватися на єдиному майданчику діаметром не більше 500 метрів.

IX. ПРОГРАМА ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
У програмі змагань проведення найбільшої кількості радіо зв’язків (QSOs) в діапазонах: 144 і 432 МГц. (проводиться одночасно в діапазонах: 144 і 432 МГц).
Види роботи в обох турах: «телеграф» (CW) та «телефон» (PHONE - SSB, FM).
При проведенні кожного QSO учасники обмінюються контрольною інформацією, яка складається з RS (RST), порядкового номера QSO та QTH-локатора, наприклад:
599 001 KN87XX.
Нумерація QSOs - окрема на кожному діапазоні і в кожному турі (на кожному діапазоні і в кожному турі починається з 001).
У залік приймаються QSOs, проведені з використанням всіх видів проходження, за винятком QSOs через активні ретранслятори.
Заборонено під час ЧУ міняти місце розташування учасника (робота з рухомих об'єктів). При виявленні невідповідності місцем розташування АРС переданому QTH-loc, учасник дискваліфікується.
Учасникам дозволено використання публічних «мереж оповіщення» та призначення скедов. Забороняється self-spotting.
Забороняється передача обов'язкових параметрів QSO будь-якими каналами зв'язку, відмінними від роботи в ефірі на заявленому діапазоні (позивні, контрольна інформація, час QSO).

X. НАРАХУВАННЯ ОЧОК

10.1. За кожне QSO нараховуються очки за 1 км відстані до кореспондента на діапазонах:
- 144 МГц - 1 очко;
- 432 МГц - 2 очки;
10.2. QSOs з учасниками ЧУ, що не надіслали звіти, не зараховуються.

XI. ПОРЯДОК ЗВІТНОСТІ

11.1. Кожен учасник, незалежно від кількості проведених QSOs, складає звіт за встановленою формою (окремо по кожному діапазону і по кожному туру).
11.2. Звіти повинні бути вислані на адресу Головної суддівської колегії (далі - ГСК) не пізніше 7-ми днів після закінчення ЧУ (першим днем вважається понеділок після закінчення ЧУ).
При наявності в звіті більше 2% неправильно переданих та пропущених контрольних номерів учасник знімається з заліку.
При перевищенні 20% не зарахованих зв'язків від числа заявлених (виключаючи не надіслані звіти) учасник знімається з заліку.
Повторні QSOs на одному діапазоні зараховуються в різних турах.
Розбіжність у часі проведення QSO допускається не більше двох хвилин.
Часом проведення QSO вважається момент його закінчення.
11.3. Електронний звіт повинен складатися з текстових файлів-звітів за діапазонами, виконаних у форматі EDI. Імена файлів звітів за діапазонами складаються з позивного сигналу із зазначенням номера туру і розширенням, що позначає діапазон (наприклад, ur1aaa_1.144, ur1aaa_1.432. Ur1aaa_2.144, ur1aaa_2.432).
11.4 Учасникам, які працювали без комп’ютерного журналу рекомендується самостійно оформити електронний звіт за допомогою програми PaperQSO: http://www.opencontest.org
11.5. У разі виявлення ГСК помилок у звіті, що мають системний характер (неправильна дата, київський час, відсутність необхідних знаків поділу в рядках QSO), а також неповних даних в заголовку або в титульному аркуші, звіт повертається спортсмену на доопрацювання. При цьому терміни подачі звітів не змінюються.
11.6. ГСК не пізніше одного місяця після закінчення ЧУ публікує таблицю результатів, а також оригінали звітів (edi-файли) учасників і UBN-файли.
Суддівство чемпіонату України здійснює наступна ГСК:
головний суддя СНК - Д. Згода UT5EO
заступник головного судді СНК - Д. Згода UT0EO
головний секретар СНК - В. МельнІченко UT4UKW
Електронне суддівство змагань проводиться на підставі самостійно завантажених від усіх учасників звітів та обробці даних сервером-роботом що розташований на сайті http://www.opencontest.org
за посиланням http://www.opencontest.org
Зворотна електронна адреса: E-mail: : vhfcont_cu@ukr.net

ХII. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ВИКОНАННЯ НОРМ ЄСКУ

В чемпіонаті України на УКХ результати визначаються окремо серед індивідуальних радіостанцій та операторів колективних радіостанцій.
Остаточні результати визначаються після суддівського аналізу суми очок набраних в обох турах кожною командою, або учасником змагань.
Результати серед команд областей визначаються за сумою очок, набраних членами команди, які складаються із десяти найкращих результатів (двох колективних АРС та восьми індивідуальних АРС).
Виконання норм ЄСКУ:
Учасникам, що посіли відповідні місця в багато діапазонному заліку, згідно умов ЄСКУ присвоюються звання та розряди.

ХIII. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Учасники, які посіли І-ІІІ місця у своїх підгрупах, нагороджуються дипломами та медалями відповідних ступенів ЛРУ, а також призами згідно із затвердженим кошторисом.
Команди, які посіли призові місця, нагороджуються кубками і дипломами відповідних ступенів ЛРУ.
Тренер, який підготував переможця змагань, нагороджується дипломом ЛРУ.
Даний Регламент є офіційним викликом на змагання.
UY5UZ / EM3U Валерий

Аватар користувача
ur5lx
Повідомлень: 2167
З нами з: 11 лютого 2009, 18:58
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення ur5lx » 16 липня 2019, 19:56

А кто планирует поехать в Кировоград?
ur5lx

Аватар користувача
UT7E
Повідомлень: 115
З нами з: 01 червня 2018, 16:14
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT7E » 17 липня 2019, 10:19

ur5lx писав:А кто планирует поехать в Кировоград?


К сожалению, пока проводится только заочная часть. Поэтому очных в Кировограде в этом году не будет...

Будем благодарны всем за участие!

73!
All we need is LOVE!

Аватар користувача
UT8LN
Повідомлень: 477
З нами з: 27 квітня 2009, 13:46
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT8LN » 17 липня 2019, 10:35

В прошлом году хорошо прошел тест, особенно понравился утренний тур! В этом году тоже планируем участие, если получится, с новой локации в поле. До встречи в эфире, gl 73!
Я живу на своїй, Богом даній, землі.

Аватар користувача
UT5VD
Повідомлень: 33
З нами з: 22 жовтня 2014, 07:30
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT5VD » 18 липня 2019, 09:53

Еще лутше утром-на 1 час раньше сдвинуть с 2-х GMT.
73!
73!

Аватар користувача
UT8LN
Повідомлень: 477
З нами з: 27 квітня 2009, 13:46
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT8LN » 18 липня 2019, 11:04

UT5VD Анатолий, в плане прохождения, навряд ли было бы лучше, а в плане помех ТВ, точно лучше.
Я живу на своїй, Богом даній, землі.

Аватар користувача
UY5UZ
Повідомлень: 1348
З нами з: 05 березня 2009, 19:54
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UY5UZ » 18 липня 2019, 16:47

Час змагань якраз вибрано оптимальний, а комусь він кращий, чи комусь гірший - під всіх не підстроїшся.

Але треба враховувати, що між східною і західною частиною України фактична різниця в поясному часі одна година! Якраз година проходження, якщо воно є. :yes:

І проходження починається не у всіх в один час - на сході раніше, а на заході пізніше, це треба розуміти. Тому маємо такий часовий алгоритм змагань.
Чи може потрібно одним (сходу) віддати максимум кращого часу, а іншим (заходу) гулькин ніс? :eek:
Про це не раз вже писали - і знову дайте курці просо... :biggrin:
UY5UZ / EM3U Валерий

UT8AL
Повідомлень: 596
З нами з: 20 січня 2018, 08:32
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT8AL » 19 липня 2019, 11:37

Пишу здесь: Всем , кто будет работать в тесте в єти вьіходньіе- ПЕРЕДАВАЙТЕ РАПОРТ!!!! А то - наработаете новьіх квадратов и корров
А в итоге связи - то - окажутся - НЕ ДЕЙСТВИТЕЛЬНЬІМИ !!! ( пока еще никто не отменял минимальньіе - 339 / 39 для зачетньіх связей
на дипломьі!!!) По крайней мере - совесть будет чиста (хотя- бьі в єтом вопросе (НІ)-
Всем 73 & GL! UT8AL.

ux4ij
Повідомлень: 259
З нами з: 02 серпня 2011, 22:05
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення ux4ij » 19 липня 2019, 12:14

UT5EL Юрий - читаю Регламент ЧУ да и в ПД есть выполение ЕСКУ.
Действительно ли будут присваиваться разряды, или это просто пункт в Регламентах?

ur3hr
Повідомлень: 37
З нами з: 12 червня 2019, 08:53
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення ur3hr » 20 липня 2019, 06:48

Доброго ранку. Чи є практика перевірити учасників на виконання пункту 7.1 Регламенту ? В якості учасників у змаганнях запрошуються аматорські радіо станції України , що мають ліцензію на використання аматорських діапазонів 144 МГц і вище ... Є випадки коли приймають участь у змаганнях і вчасно надсилають звіти, але не мають чинної ліцензії.

Аватар користувача
UT6EY
Повідомлень: 117
З нами з: 07 серпня 2012, 13:08
Reputation:
Звідки: Никополь

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT6EY » 20 липня 2019, 10:45

ur3hr писав:Доброго ранку. Чи є практика перевірити учасників на виконання пункту 7.1 Регламенту ? В якості учасників у змаганнях запрошуються аматорські радіо станції України , що мають ліцензію на використання аматорських діапазонів 144 МГц і вище ... Є випадки коли приймають участь у змаганнях і вчасно надсилають звіти, але не мають чинної ліцензії.


Якщо в Вас є машина, а права відсутні - Ви поїдете на ній у подорож?

Якщо Ви мали на увазі, що у Вашому дозволі не прописані діапазони 144 та вище, то зверніться до Регламенту і працюйте на діапазонах згідно Вашій аматорській категорії. Окремий дозвіл потрібен для діапазону 50 МГц, СПС та ін....
Слава Україні !!!

Аватар користувача
us7sb
Повідомлень: 253
З нами з: 05 червня 2011, 21:36
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення us7sb » 20 липня 2019, 12:10

Є випадки коли приймають участь у змаганнях і вчасно надсилають звіти, але не мають чинної ліцензії.


Ви маєте на увазі , що беруть людей " із сторони" ?
Евгений-US7SB

Аватар користувача
us5ey
Повідомлень: 138
З нами з: 12 червня 2009, 13:59
Reputation:
Контактна інформація:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення us5ey » 20 липня 2019, 12:19

Я зрозумів питання так.
Якщо всі три категорії аматорських радіостанцій України мають дозвіл на УКХ
діапазони,навіщо пункт 8.1 Регламенту?
Тоненький троллінг.
Не эфиром единым

UT8AL
Повідомлень: 596
З нами з: 20 січня 2018, 08:32
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT8AL » 20 липня 2019, 13:44

to: UR3HR
Вообще- то ваш вопрос даже нельзя назвать провакацийньім........уже давно - все категори могут использовать УКВ......А создатели
" навьіх" правил- еще никогда не утруждали себя вникать в текстьі предьідущих......Так чо Вам ставлю ЖЬІРНЬІЙ ПЛЮС - за балабольство!
А здесь мьі стараемся обмениваться ПОЛЕЗНОЙ ІНФО..... Заранее приношу свои извинения.
73! UT8AL.

ur3hr
Повідомлень: 37
З нами з: 12 червня 2019, 08:53
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення ur3hr » 20 липня 2019, 13:54

Дякую за відповідь. Мова про аматорів, які беруть участь в змаганнях, дозволи яких протерміновані - втратили чинність. Чи може це вплинути на підсумковій результат змагань.

ur3hr
Повідомлень: 37
З нами з: 12 червня 2019, 08:53
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення ur3hr » 20 липня 2019, 16:08

to: UT8AL Олександр Олексійович, приймають участь в змаганнях аматори не маючи Дозволу, QSO з такими р.ст. приймаються до заліку, бо нема процедури перевірки учасників. Ось про що мова, дякую.

Аватар користувача
UY5UZ
Повідомлень: 1348
З нами з: 05 березня 2009, 19:54
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UY5UZ » 20 липня 2019, 17:04

Функція контролю в ефірі за unlis радіостанціями ( в т.ч. і в змаганнях) належить УДЦР. В суддівської колегії в кожному із змагань інші задачі.
UY5UZ / EM3U Валерий

Аватар користувача
ur4ewz
Повідомлень: 358
З нами з: 20 квітня 2017, 22:19
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення ur4ewz » 21 липня 2019, 16:21

ux4ij писав:UT5EL Юрий - читаю Регламент ЧУ да и в ПД есть выполение ЕСКУ.
Действительно ли будут присваиваться разряды, или это просто пункт в Регламентах?


Так же интересует такой вопрос.

Аватар користувача
UT7E
Повідомлень: 115
З нами з: 01 червня 2018, 16:14
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення UT7E » 22 липня 2019, 15:38

ur4ewz писав:
ux4ij писав:UT5EL Юрий - читаю Регламент ЧУ да и в ПД есть выполение ЕСКУ.
Действительно ли будут присваиваться разряды, или это просто пункт в Регламентах?


Так же интересует такой вопрос.


Да, ЧУ и ПД подразумевают выполнение разрядных норм ЕСКУ. Они в календарных планах, единственное - должен быть Наказ по Минмолодьспорта, для ЧУ он есть, насчет ПД - вопрос. Надеюсь, он решится.
All we need is LOVE!

Аватар користувача
us4qq
Повідомлень: 101
З нами з: 27 серпня 2018, 00:38
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2019.

Повідомлення us4qq » 29 липня 2019, 09:42

Добрый день всем. Хотел узнать: таблица участников на opencontest будет? Времени уже осталось мало до теста.
US4QQ Владимир


Повернутись до “ЧУ”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість