Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

UT9NA
Повідомлень: 62
З нами з: 20 жовтня 2020, 10:01
Reputation:

Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT9NA » 21 липня 2021, 14:57

Р Е Г Л А М Е Н Т Чемпіонату України з радіозв’язку на УКХ

(очно-заочний) 144 - 430 МГц 07-08 серпня 2021 року

Заочна частина

I. Загальні положення

Спортивні змагання - особисті, та у складі команди проводяться на підставі Єдиного календарного плану спортивних змагань Міністерства молоді та спорту, відповідно до Правил з радіоспорту (ред.2012р.), ЄСКУ, Регламенту радіоаматорського зв’язку затвердженим рішенням НКРЗ від 21.10.2010 р., та даного Регламенту.

II. МЕТА ЗМАГАНЬ

Всеукраїнські змагання з радіоспорту проводяться с метою:

подальшого розвитку радіоспорту та його популяризації в Україні;
залучення молоді до занять радіоспортом;
- підвищення операторської майстерності спортсменів;

- відбору сильніших спортсменів до складу збірної команди України з радіоспорту для участі в офіційних міжнародних змаганнях;

- виконання норм ЄСКУ;

- залучення найбільшої кількості радіоаматорів до створення технічних засобів (трансіверів, антен, т.і.) для проведення дальніх зв’язків на діапазонах УКХ.

- проведення дальніх зв’язків з використанням різних видів проходження на УКХ.

ІIІ. ТЕРМІН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Чемпіонат України (ЧУ) серед дорослих на УКХ (діапазон 144-430 МГц) проводиться в суботу та неділю 07 – 08 серпня 2021 року в два тури:

I тур - з 17:00 UT до 20:59 UTC суботи,

вид роботи: «телеграф» (CW), «телефон» (PHONE - SSB, FM).

II тур - з 03:00 до 06:59 UTC неділі, вид роботи:

«телеграф» (CW), «телефон» (PHONE - SSB, FM).

Заочні учасники чемпіонату можуть працювати в стаціонарних або польових умовах.

Чемпіонат України з радіозв’язку на УКХ проводиться згідно з діючими «Правилам змагань з радіоспорту» (ред. 2012 р. «Регламенту аматорського радіозв’язку України», затвердженим рішенням НКРЗ від 21.10.2010, № 475 та даним Регламентом.

ІV. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Загальне керівництво проведення змагань здійснює Міністерство молоді та спорту України (далі Мінмолодьспорт), органи виконавчої влади з питань фізичної культури та спорту Кіровоградської ОДА та Ліга радіоаматорів України (далі – ЛРУ).

Безпосереднє проведення змагань, покладається на Кіровоградське обласне відділення ЛРУ та суддівську колегію змагань, затверджену в установленому порядку Мінмолодьспортом за поданням ЛРУ.

V. БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, від 18 грудня 1998 року №2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» відповідальність за виконання вимог безпеки під час проведення очних змагань покладається на головного суддю змагань.

При проведенні заочних змагань кожний спортсмен (або начальник колективної радіостанції) бере на себе відповідальність за виконання ,,Регламенту аматорського радіозв'язку України , а також вимог правил безпеки.

Невиконання вимог безпеки, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності згідно чинного законодавства України.

VI. ФІНАНСУВАННЯ

ЛРУ несе витрати на підготовку, проведення та суддівство змагань. Оплата проїзду, розміщення та харчування спортсменів – за рахунок відряджуючих організацій.

VII. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

8.1. В якості учасників у змаганнях запрошуються аматорські радіо станції України , що мають ліцензію на використання аматорських діапазонів 144 МГц і вище.

8.2. Всі аматорських радіо станцій (далі -АРС) можуть використовувати тільки один позивний сигнал на протязі змагань. Всі учасники повинні суворо дотримуватися принципів HAM SPIRIT, духу змагань.

8.3. Учасники чемпіонату - команди колективних АРС (склад команди 2 або 3 оператора, техніки, з обов'язковим зазначенням переліку операторів), оператори індивідуальних АРС.

8.4.Підгрупи учасників:

8.4.1. Для учасників: «Single Op» (один оператор) - SO, та «Multi Op» - (багато операторів) - MO.

Для категорії SO - тільки один сигнал в кожен момент часу.

Для категорії МO - по одному сигналу на кожному з діапазонів в кожен момент часу.

8.4.2. Підгрупи учасників:

A (MOMB-MIX);

B (SOMB-MIX);

C (SOMB-PHONE);

D (SOMB-FM):

E (SOSB-MIX-144);

F (SOSB-MIX-432);

G (MOMB-MIX-Y) - до 25 років включно;

H (SOMB-MIX-Y) - до 25 років включно;

Примітка:

- усі робочі місця, антени і апаратура заочних учасників повинні розташовуватися на єдиному майданчику діаметром не більше 500 метрів.

VIII. ПРОГРАМА ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

У програмі змагань проведення найбільшої кількості радіо зв’язків (QSOs) в діапазонах: 144 і 432 МГц. (проводиться одночасно в діапазонах: 144 і 432 МГц).

Види роботи в обох турах: «телеграф» (CW) та «телефон» (PHONE - SSB, FM).

При проведенні кожного QSO учасники обмінюються контрольною інформацією, яка складається з RS (RST), порядкового номера QSO та QTH-локатора, наприклад:

599 001 KN87XX.

Нумерація QSOs - окрема на кожному діапазоні і в кожному турі (на кожному діапазоні і в кожному турі починається з 001).

У залік приймаються QSOs, проведені з використанням всіх видів проходження, за винятком QSOs через активні ретранслятори.

Заборонено під час ЧУ міняти місце розташування учасника (робота з рухомих об'єктів). При виявленні невідповідності місцем розташування АРС переданому QTH-loc, учасник дискваліфікується.

Учасникам дозволено використання публічних «мереж оповіщення» та призначення скедов. Забороняється self-spotting.

Забороняється передача обов'язкових параметрів QSO будь-якими каналами зв'язку, відмінними від роботи в ефірі на заявленому діапазоні (позивні, контрольна інформація, час QSO).

IX. НАРАХУВАННЯ ОЧОК

За кожне QSO нараховуються очки за 1 км відстані до кореспондента на діапазонах:

- 144 МГц - 1 очко;

- 432 МГц - 2 очки;

10.2. QSOs з учасниками ЧУ, що не надіслали звіти, не зараховуються.

X. ПОРЯДОК ЗВІТНОСТІ

Кожен учасник, незалежно від кількості проведених QSOs, складає звіт за встановленою формою (окремо по кожному діапазону і по кожному туру).

Звіти повинні бути вислані на адресу Головної суддівської колегії (далі - ГСК) не пізніше 7-ми днів після закінчення ЧУ (першим днем вважається понеділок після закінчення ЧУ).

При наявності в звіті більше 2% неправильно переданих та пропущених контрольних номерів учасник знімається з заліку.

При перевищенні 20% не зарахованих зв'язків від числа заявлених (виключаючи не надіслані звіти) учасник знімається з заліку.

Повторні QSOs на одному діапазоні зараховуються в різних турах.

Розбіжність у часі проведення QSO допускається не більше двох хвилин.

Часом проведення QSO вважається момент його закінчення.

Електронний звіт повинен складатися з текстових файлів-звітів за діапазонами, виконаних у форматі EDI. Імена файлів звітів за діапазонами складаються з позивного сигналу із зазначенням номера туру і розширенням, що позначає діапазон (наприклад, ur1aaa_1.144, ur1aaa_1.432. Ur1aaa_2.144, ur1aaa_2.432).

Учасникам, які працювали без комп’ютерного журналу рекомендується самостійно оформити електронний звіт за допомогою програми PaperQSO: http://www.opencontest.org

У разі виявлення ГСК помилок у звіті, що мають системний характер (неправильна дата, київський час, відсутність необхідних знаків поділу в рядках QSO), а також неповних даних в заголовку або в титульному аркуші, звіт повертається спортсмену на доопрацювання. При цьому терміни подачі звітів не змінюються.

ГСК не пізніше одного місяця після закінчення ЧУ публікує таблицю результатів, а також оригінали звітів (edi-файли) учасників і UBN-файли.

Суддівство чемпіонату України здійснює наступна ГСК:

головний суддя СНК Д.Згода (UT5EO)

заступник головного судді СНК Д.Згода (UT0EO)

головний секретар СНК В.Мельниченко (UT4UKW)

Електронне суддівство змагань проводиться на підставі самостійно завантажених від усіх учасників звітів та обробці даних сервером-роботом що розташований на сайті http://www.opencontest.org

за посиланням http://www.opencontest.org

Зворотна електронна адреса: E-mail: : vhfcont_cu@ukr.net

ХI. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ВИКОНАННЯ НОРМ ЄСКУ

В чемпіонаті України на УКХ результати визначаються окремо серед індивідуальних радіостанцій та операторів колективних радіостанцій.

Остаточні результати визначаються після суддівського аналізу суми очок набраних в обох турах кожною командою, або учасником змагань.

Результати серед команд областей визначаються за сумою очок, набраних членами команди, які складаються із десяти найкращих результатів (двох колективних АРС та восьми індивідуальних АРС).

Виконання норм ЄСКУ:

Учасникам, що посіли відповідні місця в багато діапазонному заліку, згідно умов ЄСКУ присвоюються звання та розряди.

ХII. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Учасники, які посіли І-ІІІ місця у своїх підгрупах, нагороджуються дипломами та медалями відповідних ступенів ЛРУ, а також призами згідно із затвердженим кошторисом.

Команди, які посіли призові місця, нагороджуються кубками і дипломами відповідних ступенів ЛРУ.

Тренер, який підготував переможця змагань, нагороджується дипломом ЛРУ.

Даний Регламент є офіційним викликом на змагання.

Першоджерело http://www.vhf-uarl.at.ua/news/r_e_g_l_a_m_e_n_t_chempionatu_ukrajini_z_radiozv_jazku_na_ukkh/2021-07-16-666

UT9NA
Повідомлень: 62
З нами з: 20 жовтня 2020, 10:01
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT9NA » 21 липня 2021, 15:00

Призы за ЧУ УКВ 2021

Уважаемые УКВ-контестмены!

В дополнение к призам согласно Регламента ЧУ.

Среди ВСЕХ участников ЧУ, которые провели не менее 10 (десяти) подтвержденных связей будет разыгран приз:

-ТВ-32"

За восьмое место в каждой подгруппе:

-Бейсболка и Т-shirt с символикой ЧУ УКВ 2021

за 2 место в каждой подгруппе:

-Портативная радиостанция

За 3 место в каждой подгруппе:

-Сувенирная кружка с позывным.

Приветствуются спонсоры для дополнительных наград.

УКХ Комітет ЛРУ

Першоджерело http://www.vhf-uarl.at.ua/news/prizy_za_chu_ukv_2021/2021-07-16-667

ur5zhf
Повідомлень: 133
З нами з: 20 лютого 2018, 23:06
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення ur5zhf » 21 липня 2021, 16:29

Регламент опубликован 2021-07-16 а ЧУ проводиться в суботу та неділю 07 – 08 серпня(08) 2021 року.
И тут сроки пролюбили. Добавьте в список призов КАЛЕНДАРИКИ!

Аватар користувача
Sergeyut8qq
Повідомлень: 22
З нами з: 03 серпня 2020, 10:58
Reputation:
Звідки: Токмак, Запорожская обл.
Контактна інформація:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення Sergeyut8qq » 23 липня 2021, 20:06

А караван идет.

Аватар користувача
Sergeyut8qq
Повідомлень: 22
З нами з: 03 серпня 2020, 10:58
Reputation:
Звідки: Токмак, Запорожская обл.
Контактна інформація:

Дополнительные награды в Ч У 2021г

Повідомлення Sergeyut8qq » 01 серпня 2021, 08:53

Среди операторов принявших участие в ЧУ Украины 07-08 августа 2021г учреждаю два дополнительных приза.
В подгрупе D (SOMB FM) - отдых на Азовском море. 4 человека на 7 дней среди операторов провёдших не менее 5 qso в двух турах.
Три литра меда тому кто проведёт наибольшее количество qso CW

Аватар користувача
UT8LN
Повідомлень: 491
З нами з: 27 квітня 2009, 13:46
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT8LN » 05 серпня 2021, 10:28

Добрий день. Змагання вже на вихідних. З Харківської області 2 команди планують виїхати в поле - UV2L/р їдемо в Грачівку (від Харкова 100 км на північний-схід), а UT4L/p будуть виїзжати за Балаклію. Як і завжди, ще з області прийматимуть участь 8-10 станцій. Поки що мало учасників в таблиці opencontest... Гарної погоди всім та до зустрічі в ефірі!
Я живу на своїй, Богом даній, землі.

Аватар користувача
ur5lx
Повідомлень: 2235
З нами з: 11 лютого 2009, 18:58
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення ur5lx » 08 серпня 2021, 14:59

Всем СПАСИБО! ЧУ 2021 это уже история! Первый тур 48 +38 , второй тур 62+44 . И того 192 связи. Это по 24 связи в час.
Грубо 2 минуты на связь. Погода и прохождение внесли свои коррективы. Временами Запорожье на 432 гремело 59++++.
По две связи сработал и ЕМ5К. Иногда сигнал был 579. И снова много ,,новых,, киевлян. Жаль что у них с 432 еще не все в порядке.7 станций с киевской области! Много Полтавы , Сумм , Днепра, Харькова. Много было старых друзей. Очень приятно встречаться с корифеями УКВ.
Оказывается что и на 5 ватт можно работать как на 144 так и на 432......Очень обрадовали связи с этими станциями . Без договоренности.
Да в основном работал без чатов . Иногда подсматривал. Но заметил что некоторые друзья не могут работать без чата. Это огорчает. Привыкли сидеть в чатах и их трудно найти.
Еще раз спасибо ВСЕМ! До встречи осенью!
73!Сергей
ur5lx

Аватар користувача
ur5lx
Повідомлень: 2235
З нами з: 11 лютого 2009, 18:58
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення ur5lx » 08 серпня 2021, 15:58

Да и Кировограда было много.
ur5lx

Аватар користувача
UT8LN
Повідомлень: 491
З нами з: 27 квітня 2009, 13:46
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT8LN » 09 серпня 2021, 17:56

Теперь боятся и писать сюда что-ли(

Соревнования проходили примерно в темпе прошлого года. Наш выезд сопровождали молнии, грозы, дождь, плохие дороги и прочие трудности, но в итоге получили огромное удовольствие от очередного полевого выезда. Сидеть дома нет смысла, пока есть возможность выезжать.
В 1 туре традиционно меньше связей - на 144 - 42 связи, на 432 - 23.
во втором туре на 144 - 46 связей, на 432 - 35.

Заметили, что мало кто работал телеграфом, все как в Европе, 90% связей SSB, fm провели аж 3 связи (с одним из тем же корреспондентом из Сумской обл.)

Харьковчан насчитал 11 станций, но и мы не со всеми сработали... Наша точка - одна из самых высоких в области - 230м. Сложность размещения там - это отсутствие места, если поля засеяны, но в этот раз нам повезло, пшеницу уже убрали. До границы - 6 км, сложность с мобильной связью и интернетом. Дорог нет. Но оно того стоило, точно.

Благодарим за QSO всех, с кем сработали, просим прощения у тех, кого не услышали.
Всем 73 и до встречи в сентябре!
Вкладення
20210808_130008.jpg
IMG_20210807_182404.jpg
Я живу на своїй, Богом даній, землі.

ur5zhf
Повідомлень: 133
З нами з: 20 лютого 2018, 23:06
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення ur5zhf » 10 серпня 2021, 15:26

UT8LN писав:В 1 туре традиционно меньше связей - на 144 - 42 связи, на 432 - 23.
во втором туре на 144 - 46 связей, на 432 - 35.


:clap: класс

Abbc3 Offtopic
А как вам палатка шатер, это вроде terra-incognita? Хочу такую же взять, а то с машины неудобно работать когда несколько человек

Аватар користувача
UT8LN
Повідомлень: 491
З нами з: 27 квітня 2009, 13:46
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT8LN » 10 серпня 2021, 16:21

ur5zhf писав:А как вам палатка шатер, это вроде terra-incognita? Хочу такую же взять, а то с машины неудобно работать когда несколько человек

у нас Alexika, но она похожа на Terra-Incognita. Главное, что в ней можно стоять в полный рост, 2 входа, все 4 стороны открываются вверх, а под верхней пленкой москитная сетка. Ставится быстро, и можно даже одному ее поставить, если без ветра. Но надо потом еще растягивать нормальными надежными кольями (не идут в комплекте). Отличное недорогое решение.
Сорри за офф, но может информация будет полезна для выездов...
Я живу на своїй, Богом даній, землі.

Аватар користувача
UT4UKW
Повідомлень: 747
З нами з: 05 березня 2010, 18:03
Reputation:
Контактна інформація:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT4UKW » 22 грудня 2021, 09:24

Для протокола нужны данные
UT7E
UT4L/P
UT4ESC
Телеграм група VHF-UA https://t.me/joinchat/FkO-zRH9yUj6tS6Suz3oXA

UT9NA
Повідомлень: 62
З нами з: 20 жовтня 2020, 10:01
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT9NA » 24 січня 2022, 18:31

Добрый вечер, уважаемые друзья!
Итоговый протокол ЧУ на УКВ 2021 опубликован на сайте ЛРУ - http://uarl.org.ua.
Спасибо всем за участие.

73! UT9NA

Аватар користувача
us8ar
Повідомлень: 450
З нами з: 05 червня 2011, 22:21
Reputation:
Звідки: Romny KO60RR
Контактна інформація:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення us8ar » 24 січня 2022, 20:12

А почему результат US8AR не засчитан для Сумской обл. в общекомандном зачёте?
73! de US8AR

UT9NA
Повідомлень: 62
З нами з: 20 жовтня 2020, 10:01
Reputation:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення UT9NA » 25 січня 2022, 09:29

Доброе утро,
Спасибо за Вашу внимательность, Николай.
Выявлена ошибка в алгоритме VBA скрипта.
В принципе, на распределении мест в областном зачете это никак не сказалось.
В итоговый протокол внесены соответствующие изменения.
http://chu.cc.ua/files/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%A2%D0%9E%D0%9A%D0%9E%D0%9B_%D0%A7%D0%A3_%D0%A3%D0%9A%D0%A5_2021_%D0%B2%D0%B0%D1%803.pdf

73! UT9NA

Аватар користувача
Sergeyut8qq
Повідомлень: 22
З нами з: 03 серпня 2020, 10:58
Reputation:
Звідки: Токмак, Запорожская обл.
Контактна інформація:

Re: Чемпіонат України з радіозв'язку на УКХ серпень 2021

Повідомлення Sergeyut8qq » 06 лютого 2022, 12:53

Больше всех qso CW у UT2UB. Андрей Викторович поздравляю! Отправляю Вам три литра МЕДА. Мне нужны реквизиты УКР ПОЧТЫ.


Повернутись до “ЧУ”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість