в ефірі працюємо?

ur5lx
Re: в ефірі працюємо?

Повідомлення ur5lx » 27 березня 2020, 20:56

Сегодня был день активности Золочевского района. Памяти нашего товарища. На 145.250 за пол час сработал 10 станций и 9 станций на 433.500. Были станции с Золочева , Люботина , Харькова , Змиева. Всем СПАСИБО!
ur5lx

ut8le

Повідомлення ut8le » 28 березня 2020, 09:20

Молодцы золочевцы! Хоть и видно не достающую тестовую практику , но главное то же что организовались.Надо больше таких практик и больше информации. Перемены думаю произойдут. То же 10 связей 144 и 6 на 432.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 28 березня 2020, 09:23

ut8le писав:Молодцы золочевцы! Хоть и видно не достающую тестовую практику , но главное то же что организовались.Надо больше таких практик и больше информации. Перемены думаю произойдут. То же 10 связей 144 и 6 на 432.

Доброго дня!
Згідний з Вами.
До речі, ніби в USA Ес починалося...Мо' й нам де пощастить, кидь тропо ніяке :biggrin:

QRV протягом дня до вечора з kn19pm.
145.500 переважно

73!
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ur5lx

Повідомлення ur5lx » 28 березня 2020, 21:54

Хочу отметить организаторов дня активности Золочевского р-н это UT1LR,UT8LN . Спасибо! С Вас нужно брать пример.
Александр мне поделился планами. Есть задумка провести очно-заочный тест, еще день активности в апреле , поддержать второй тур весеннего теста комитета лру.
ur5lx

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 29 березня 2020, 18:10

ur5lx писав:Хочу отметить организаторов дня активности Золочевского р-н это UT1LR,UT8LN . Спасибо! С Вас нужно брать пример.

Доброго дня!
Підтримую, й бачу, що на УКХ "зароджується" Харківський осередок активності, трошечки оживлюємо ефір й на Львівщині.
Є ряд хлопців, яких зацікавили направленні антени, й може будуть в змаганнях (правда ФМ).

За три дні - майже 40 зв"язків, перважно початківці. Сьогодні трохи кращий день, й 2 нові кореспонденти з "балконними" антенами на 59 - 58 SP8OOU ( 73 km) UR5WGI - (54 km).
Не далеко, але враховуючи, що й в мене похідна антена - може бути.

Сьогодні на рівні шуму кликала станція з напрямку Чехії, але розібрав лише "Ольга Кароль" та "..страва" Найбільш реально, пробував підказати, крутити антену на Остраву, але я й так туди кликав. Взагалі, мене краще чують з моєї позиції саме в Польші. Але туди й відкрито.

Тепер важливе питання - прошу допомоги.
:help:
Виявляється створюю перешкоди сигналу т2 в сусіда.
Вхідні дані для задачки:
напрямок антени куди повертаю не залежить,
його приймальна антена рефлектором до мене.

В мене мережевий імпульсний БЖ . Наводку я даю на тюнер, "вирубую" сигнал.

Які в кого є підказки де шукати шлях цієї проблеми?
Може, хто стикався й подолав - прошу поділитися досвідом, бо як не справлюся, то...

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut8le

Повідомлення ut8le » 29 березня 2020, 20:16

Доброго дня Олексо! Ти попав в складну ситуацію і не завжді з неї можна вийти переможцем. Багато залежить від самого тюнера. Деякі моделі практично не мають жодних систем захисту і фільтрації. Зараз не памятаю , на російських сайтах це обговорювалось. Як що у нього широкосмугова антенна та ще й з підсилювачем то це проблама №1.Треба звузити полосу прийому й фільтрувати. Я використовував філтри польскої конструкції з систем колективного телебачення. Але це може і не допомогти як що наводеа йде на низькочастотний тракт і відеоканал.Треба спочатку єкспериментувати у себе. Як що у себеподолаєщ цю біду то аналогічні шляхи можнапроробити і на його стороні. З твоїх слів мало зрозуміло характео завад. Чи на одному діапазоні , чи скрізь. Можна використати простий фВЧ наприйомній стороні. В інтернеті є багато підсказок , але треба почати єкспериментувати у себе . Спочатку розібратись да дає завади твоя апаратура. Бажаю вирішення цієї проблеми!

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 29 березня 2020, 20:36

ut8le писав: Багато залежить від самого тюнера. Деякі моделі практично не мають жодних систем захисту і фільтрації.

Доброго вечора!
Між іншим, Ви мене наштовхнули на думку - а чи моя рація має добрі контури та фільтрацію ???

В мене 4-діапазонна китайська станція, 10 м, 6м , 2 м й 70 см. Щось мені підказує... Що треба робити діапазонний фільтр в себе!

Подивлюся на ю-трубі ролики, дякую - наштовхнули на думку!

Станція TYT TH-9800

Але перевірятиму всі варіанти, може, ще хто що підкаже.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UT8AL

Повідомлення UT8AL » 29 березня 2020, 22:11

to: UR5GAW
Якщо в сусіда "полячка" - НІЧОГО НЕ ВДІЄШ ........ Минулої осені - цілий тиждень займався з своїм сусідом....
ПОКИ НЕ ЗМІНИЛИ САМУ АНТ ! Він купив ШП хвильовий канал (23??? ел.) а підсилювач встановили з "полячки " ,також мені прийшлось
Зробити йому щоглу (аби сусідній будинок не так заважав ) на блоку живлення - потенціометром підібрали підсилення
(майже мінімальне) i мої завади -ЗНИКЛИ !!! (єдина моя проблема - Глухів на самій межі прийому Т2 !!! Й коли локальне тропо
відсутне - сусід мусить збільшувати підсилення ( щоб не "сніжило" ) ось тоді ГОРЕ ! А так - ми домовились - з 8ї ранку й до 5ї вечора
в будні я ПРАЦЮЮ БЕЗ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ !!! Що не так й ПОГАНО ....Якщо зацікавить - можу спитати що то за АНТ.
73! UT8AL. p.s. Також поки не підняли його АНТ на 3 М - думали - ХАНА... іще : Спробуйте - якщо без пидсилювача хоча б
трішки видно , то це показник - що проблему можливо вирішити...GL!

UT8AL

Повідомлення UT8AL » 29 березня 2020, 22:24

І ще : думаю фільтри навряд чи допоможуть .. Ось якщо сам збудуєш йому підсилювач з вже змонтованими фільтрами тоді ОК!
Це б також допомогло і нам УСІМ !!! Спочатку я прбував скидати рівень свого сигналу .... До НУЛЯ - і вже ПРИ 0.2 вата такі ж самі
ЗАВАДИ як і при іншій....

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 29 березня 2020, 22:37

я думаю такий зробити:
http://rfanat.ru/s9/urt-r575.html

плюс феритами закрити мережу.

А взагалі то все з його слів мені " на дорогу",заваду я сам не бачив.

До речі, поки я був в хаті - завад не було.Може то завада з'явилася, що він рацію побачив надворі?

Там ще той сусід.

Для сусіда знайшов таке:
http://www.cqham.ru/tvif144.htm

Тут описані схожі прояви завади й умови десь такі.

Покритикуйте мої знахідки.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut8le

Повідомлення ut8le » 29 березня 2020, 23:29

Олексо , то звичайно почни з себе . і той фільтр що перший тобі не завадить , хоч би для самовпевненості що ти у себе щось відфільтрував. Другий фільтр набагато складніший. йолго налаштувати без приладів а на глаз не завжди виходить. Щас прийом йде по 4 мультам ( кожен на 8 каналів) , як що завада на якийсь окремий мульт , то можна підключити четверть хвильовий відрізок кабеля на цю частоту . Або у нього на твою.Для підключення у нього є копійкові тройники.Так що шукай свої шляхи , бо тут 1000 варіантів. часто антенні підсилювачі при прийомі 100 твоїх міліват перетворюються в генератори. У мене з глузду зїджають китайські колонки коли я працюю на КХ, і у сусіда на заук завада коли я працюю на 40м. Пиши про дальніші результати , щось і нам може згодиться , лишнього досвіду не буває.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 03 квітня 2020, 21:21

ut8le писав:Олексо , то звичайно почни з себе . і той фільтр що перший тобі не завадить , хоч би для самовпевненості що ти у себе щось відфільтрував.

Доброго вечора!
На жаль окрім "самовпевненності" нічого він не дасть, придивлявся я до антени - "полячка" напівстара + підсилювач 9.

А ще, я з жахом побачив, що там в них усі такі! :eek:

Короче, фільтр зроблю "для себе", а от, щодо них... то хай купують нормальні антени спочатку. Єдине, що працюватиму зараз коли всі сплять, тим більше я у ефірі не так й часто.
______
Сьогодні, UR5WFA попросив мене покрутити антеною "під запис", момент, де він стає на передачу, насправді я не мовчу, а відвернутий на 180 градусів від нього, без шумодава відкритого він мене не почув.

А так чітко чути коли я боком й прямо на нього у кінці запису.

Відстань - 63 км, антена у Богдана штир на двоповерховому будинку від мене "через увесь Львів".

Кому цікаво - можете прослухати запис.

Запис 004_sd.m4a [ 974.67 Кіб | Переглянуто 135 разів ]

73!

Всього за день - три кореспонденти, переважно -" шшшшш" з ефіру, певне всі на "городах" :smile:

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 05 квітня 2020, 10:51

Доброго дня!

Пробую(з вчора) за порадою пана Олександра попрацювати з антеною у якої "задрано" догори "носа".

Головна мета - спроба "перекидувати" сигнал через пагорби та гірки за Львовом, які мені закривають Україну.
Вчора ефекту не бачив явного - через відсутність дальніх кореспондентів, а поляків нікого - бо SP-DX-Contest.

Питання 1.
Чи не завеликий кут ( пагорби від мене за 100-200 км) ?

ant.jpg

Ну, й з цією антеною, що помітно - то у Богдана при повороті від нього на 180 градусів сигнал майже повністю зник, окрім слабкої присутності, з відкритим шумодавом не чути, - переглянути можна на відео, яке знімав Богдан:

Питання 2.
Я так, розумію - це через те, що задні пелюстки націлені в землю ?
Бо з паралельно землі антеною, можна навіть сигнал читати.

На цім тижні очікується тропо 7 й 8 числа в наших теренах, то ж планую бути активним майже цілодобово - запрошую кореспондентів з "віддаля".

73! Гарного дня!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 06 квітня 2020, 20:27

Добрий вечір всім!

Завтра випадає унікальна нагода звечора бути QRV протягом пари днів.

Й як співпадіння за прогнозом на завтра вечір-ніч якесь "слабеньке" тропо на Львівщині.

Цікавлять звязки звечора ФМ , й тлг зранку післязавтра.

Чи є хтось, хто зможе бути у ефірі й мати шанс почути мої 5 Ватт тлг?

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

us8ar
Контактна інформація:

Повідомлення us8ar » 07 квітня 2020, 10:46

Полезное приложение для определения своего QTH локатора - https://cqham.sumy.ua/news/156-easy-qth-locator.html
Устанавливается на Android смартфоны. Будет полезно для экспедиций, выездов в поле, а так же для тех, кто до сих пор не знает своего QTH локатора. :smile:
73! de US8AR

UR5LLW

Повідомлення UR5LLW » 07 квітня 2020, 13:20

To: UR5GAW
Чи не завеликий кут ( пагорби від мене за 100-200 км) ?

Возвышенность очень далеко от тебя,при таком удалении задирать антенну нет смысла.Волны и так будут огибать эту преграду.
Имеется в виду двухметровый диаппазон, не путать с свч. Если возвышенность находится на расстоянии 5-10 км, есть смысл
немножко задрать антенну, несколько градусов.И то лишь в том случае, если перепад высот очень большой.
У меня высота над уровнем моря ниже 50 метров,а со всех сторон высоты выше 100 и более метров. Данный эффект,назовем его
(эффект задратой антенны) наблюдал неоднократно. Как это все работает не знаю. Но работает. Знаю, что найдутся оппоненты данного
эффекта. Как правило это те, кто сидит на 200 и более метрах над уровнем моря, а им то как раз надо прижимать лепесток к земле.
Спорить не собираюсь, у каждого своя правда. В данном случае надо или менять QTH или делать хорошие антенны.
Теперь по поводу послушать тлг. Послушать можно, но шансов ноль, для такого расстояния и такой мощности, в виду отсутствия тропо.
Каждое утро перед пробежкой и купанием в реке слушаю 144.300 и 3,690.
Николай.UR5LLW.

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 07 квітня 2020, 13:31

to UR5LLW
Доброго дня!
Дякую за інформацію.
В мене немає 144.300 :smile:

Лише 144.050 + ON4KST chat, починатиму десь з 4-ї ранку Київського часу.
Після 22-00 145.500 ФМ.

73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ut3qt

Повідомлення ut3qt » 07 квітня 2020, 22:50

us8ar писав:Полезное приложение для определения своего QTH локатора - https://cqham.sumy.ua/news/156-easy-qth-locator.html
Устанавливается на Android смартфоны. Будет полезно для экспедиций, выездов в поле, а так же для тех, кто до сих пор не знает своего QTH локатора. :smile:

Приложение полезное, но для тех, кому может понадобиться более точное определение QTH локатора целесообразнее испробовать HamGPS by
Miguel A. Vallejo, EA4EOZ

Отображение вашего текущего Maidenhead локатор с 10 цифр точности. Он также вычисляет азимут и расстояние до набора целевых местоположений с помощью локатора или широты / долготы. Полезно для выравнивания антенн в DX деятельности VHF / UHF / СВЧ. Нет сети или фантазии карты использования, так что его можно использовать даже в отдаленных местах.

https://play.google.com/store/apps/deta ... eoz.HamGPS
Геннадий UT3QT

us8ar
Контактна інформація:

Повідомлення us8ar » 08 квітня 2020, 13:06

ut3qt писав:Приложение полезное, но для тех, кому может понадобиться более точное определение QTH локатора целесообразнее испробовать HamGPS by Miguel A. Vallejo, EA4EOZ

Геннадий, спасибо! Тоже интересное и полезное приложение.
73! de US8AR

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 10 квітня 2020, 09:41

Доброго ранку!

Ось й відбулося перше моє тропо, за "картою" 7 та 8 числа.
Було воно "дохленьке", пильнували ми його лише втрьох: я, UR5WFA, UR3WEW.

Що порадувало:
1. Звечора чув розмову зі сходу, при чому чітко визначалося, що одна станція (з обривків "три" й "центр" підозрюю, що UR3CMA був) працювала з фазовою модуляцією, а його кореспондент з частотною, бо окрім хрипів на низах й час від часу "окремих" басочків нічого не розібрати.
Яскраве підтвердження виграшу ФМ над ЧМ чути на відстані.

2.Дуже довго нас з Богданом кликала станція з Київського, або іншого північного напрямку, потягом не менш як хвилин з 20, нажаль окрім розуміння, що кличуть саме нас й присутності ми не змогли нічого прийняти.
Все одно, подяка кореспонденту який нас чув( не знаю як) й намагався докликатися майже до першої ночі.

Зранку я проспав, й включився 6-22 за Києвом.
З півдня-сходу були станції, але долітали обривки, о 7-15 наче тумлер виключило сонце й все вщухло.Чистий "шшшшш".

Зранку на місцевому "післятропо" ми всі втрьох поговорили через польський репітер, куди хлопці входили ніби у Львівській(зазвичай лише відкривання й хрипи чути там від них) .

Висновки.
1.Втішило - я вперше на Львівщині чітко й ясно став чути явну присутність станцій сходу, це радує й "підганяє" робити антени.Хоча висоти мені явно бракує, не вистачає зовсім "трошки" .

2.Не дивлячись, на те що перше мінітропо всі станції в радіусі досягненості нашої енергетики проспали , але наявність проходження й свої мінуси визначили всі троє й перспективи у розвитку, всім все сподобалося - тому наші три станції скоріше всього очікуйте й у змаганнях, як дасть Боже погоди й з виїздних позицій.

3.Дуже велика подяка тому кореспонденту, що нас кликав серед ночі, хотілося б ще знати хто то був, але надія є що точно спрацюємося.

Всім 73, з нетерпінням чекаємо нове тропо й мислимо шляхом вдосконалення апаратури.

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

Повернутись до “Життя в етерi”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість