Вивчення азбуки Морзе для роботи в етері.

UR5GAW
Вивчення азбуки Морзе для роботи в етері.

Повідомлення UR5GAW » 13 січня 2021, 12:12

Доброго дня!

Азбука Морзе - дуже легко піддається опануванню, й знання "морзянки" можна прирівняти до плавання - раз опанувавши, вже не забудеш.

Разом з тим, існує безліч методик для її вивчення, загальна риса яких:
вивчення літер поступово з малими швидкостями, поступове нарощування швидкості, потім вивчання кодів для ефіру й підготовка до ефіру.

Методика правильна, але вона є досить довгою й вимагає затрат часу плюс, приймання незмістового тексту з постійним записом.
Такі стандартні методики для вивчення азбуки Морзе як правило не всі в змозі опанувати, й як правило люди кидають на "півдороги", а до фази
підготовки роботи в ефірі взагалі не приступають. Виникає психологічний комплекс - "це не для мене", "тяжко" й нудно. Щодо нудності таких методик - так, саме це вибиває багатьох із дороги.

Пропонований мною метод, зовсім позбавлений цього всього, саме так я вивчав азбуку Морзе й зовсім не для швидкісної телеграфії,
(не всі швидкісники - чудові оператори НАМ радіо, це факт). Разом з тим, приймання радіограм за потреби для мене не є проблемою, й при певному настрої перевірив себе - 180 знаків за хвилинку - моя швидкість із записом.

За бажання, кожен може собі наростити.
----
Отже, самим головним є "переключити мізки" на приймання.
Тобто, настроїти мозок , щоб він чітко розумів й знаходив потрібні комбінації в етері, відпрацьовувалися навички роботи в етері, й по суті дана методика зовсім непридатна для швидкісної телеграфії, але в ефірі працювати ви навчитеся дуже швидко.
Коди вивчаються паралельно з літерами, й відповідно так як у зв"язках вони постійно повторюються - то все значно спрощується:
замість приймання спонтанних наборів символів в радіограмах, приймаються постійно вживані кодові фрази в етері, причому без запису, а під запис лише потрібна інформація.

Особливо загострюю увагу на швидкість - НЕ ПРАВИЛЬНО вивчати цим методом на малих швидкостях, швидкості потрібно постійно варіювати від малих до межі "розбирання" вашим вухом, оскільки так виключається ймовірність "рахування" точок та тире, а вивчення йде за принципом як мозок запам"ятовує мелодії музики - ви ж не вчите різні пісні на пам"ять, але через декілька прослуховування - вони автоматично "записані" у ваш мозок. Абсолютно те саме відбуватиметься під час вивчення азбуки Морзе цим методом.

Знову ж, коли "пісня - код" записалися в мізки на різних швидкостях, особливо великих - приймання на малих швидкостях типу 40-50 знаків для вас стане "легкою прогулянкою" в етері.

----

Подібних методик вивчення Морзе не надибав, в інтернеті можливо й немає, тож викладаю на форумі як для початківців, так й для тих, кому традиційними методами опанувати морзянку так й не довелося.
----

До архіву ще додав файл vhf-test.txt як зразок традиційного тестового зв"язку на УКХ.

Вірте в себе, у Вас все вийде й сподіваюся вже цього сезону "телеграфістів" значно побільшає.
P.S. Методика включає в себе певні навички роботи з комп"ютером, тож за потреби звертайтеся по місцю до більш "шарячих" в цій галузі.

73! Всім гарного дня!

VHF- test.txt
(268 байт) Завантажено 15 разів

MORSE UR5GAW.rar
(496.21 Кіб) Завантажено 15 разів
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW
Re: Вивчення азбуки Морзе для роботи в етері.

Повідомлення UR5GAW » 14 січня 2021, 07:37

Доброго ранку!

Непогано для телефона працює QSO - тренер, можна будь де прослуховувати варіації основного блоку QSO - після 3го блоку уроків буде дуже корисно, особливо коли нема доступу до комп'ютера - на телефоні теж працює гарно.

Підказка:
якщо натиснути на якийсь код у окремому квадратику, то відтворюється лише той код.

https://morsecode.world/international/trainer/qso.html

73! Гарної днини!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 28 січня 2021, 19:03

QUA GE !

Важливим вмінням на УКХ особливо може стати володіння вертикальним ключем, в народі "клоподав" .
Взагалі, як на мене такий ключ має бути присутнім паралельно включений до ТХ завжди, навіть у час макросів з комп"ютера та електронних ключів з пам"яттю. По-перше, такий ключ ніколи не підведе, по друге й що більш важливо з таким ключем можна оперативно миттєво змінювати швидкість та розтягувати передачу знаків для кращого приймання кореспондентом у більш складних умовах (змінювати скважність)

Окрім того, вміння оперувати вертикальний ключ правильно згодиться у полі, оскільки на відміну навіть від електронного ключа він не потребує живлення.

Приводом до з"йомок даного ролика стало пояснення як саме оперувати ПРАВИЛЬНИМ хватом вертикальний ключ, яка має бути підготовча розвиваюча вправа. Якщо правильно оволодіти мистецтвом маніпуляції за допомогою вертикального ключа, то рука не втомлюється, оскільки напруження на ліктеві чи інщі м"язи відсутнє й можна опанувати досить високі швидкості передачі.

Зрештою, ролик для перегляду:

HPE CU AGN = 73! TU E E :smile:

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

ur4ewz

Повідомлення ur4ewz » 29 січня 2021, 21:58

HPE CU AGN = 73! TU E E :smi
Олекса, молодець!

ur4ewz

Повідомлення ur4ewz » 29 січня 2021, 22:29

Олекса, ни кто учить не будет

ur4ewz

Повідомлення ur4ewz » 29 січня 2021, 22:30

мы можем, но мы знаем CW

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 29 січня 2021, 23:53

ur4ewz писав:мы можем, но мы знаем CW

Доброй ночі!
Ну, я Вам вірю що Ви можете, а в розділ "Початківці" закинув - раптом комусь згодиться :smile:

Дякую за відгук, 73!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

us8ar
Контактна інформація:

Повідомлення us8ar » 01 лютого 2021, 10:27

Привет всем!
Дорожная карта по буквам азбуки Морзе. :smile:

morse code tree.jpg
>>> ЛЮБОЕ МНЕНИЕ, ПО ЛЮБОМУ ВОПРОСУ, ИМЕЕТ ПРАВО НА СУЩЕСТВОВАНИЕ <<<

Повернутись до “Початкiвцям”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість