Вивчення азбуки Морзе для роботи в етері.

UR5GAW

Вивчення азбуки Морзе для роботи в етері.

Повідомлення UR5GAW » 13 січня 2021, 12:12

Доброго дня!

Азбука Морзе - дуже легко піддається опануванню, й знання "морзянки" можна прирівняти до плавання - раз опанувавши, вже не забудеш.

Разом з тим, існує безліч методик для її вивчення, загальна риса яких:
вивчення літер поступово з малими швидкостями, поступове нарощування швидкості, потім вивчання кодів для ефіру й підготовка до ефіру.

Методика правильна, але вона є досить довгою й вимагає затрат часу плюс, приймання незмістового тексту з постійним записом.
Такі стандартні методики для вивчення азбуки Морзе як правило не всі в змозі опанувати, й як правило люди кидають на "півдороги", а до фази
підготовки роботи в ефірі взагалі не приступають. Виникає психологічний комплекс - "це не для мене", "тяжко" й нудно. Щодо нудності таких методик - так, саме це вибиває багатьох із дороги.

Пропонований мною метод, зовсім позбавлений цього всього, саме так я вивчав азбуку Морзе й зовсім не для швидкісної телеграфії,
(не всі швидкісники - чудові оператори НАМ радіо, це факт). Разом з тим, приймання радіограм за потреби для мене не є проблемою, й при певному настрої перевірив себе - 180 знаків за хвилинку - моя швидкість із записом.

За бажання, кожен може собі наростити.
----
Отже, самим головним є "переключити мізки" на приймання.
Тобто, настроїти мозок , щоб він чітко розумів й знаходив потрібні комбінації в етері, відпрацьовувалися навички роботи в етері, й по суті дана методика зовсім непридатна для швидкісної телеграфії, але в ефірі працювати ви навчитеся дуже швидко.
Коди вивчаються паралельно з літерами, й відповідно так як у зв"язках вони постійно повторюються - то все значно спрощується:
замість приймання спонтанних наборів символів в радіограмах, приймаються постійно вживані кодові фрази в етері, причому без запису, а під запис лише потрібна інформація.

Особливо загострюю увагу на швидкість - НЕ ПРАВИЛЬНО вивчати цим методом на малих швидкостях, швидкості потрібно постійно варіювати від малих до межі "розбирання" вашим вухом, оскільки так виключається ймовірність "рахування" точок та тире, а вивчення йде за принципом як мозок запам"ятовує мелодії музики - ви ж не вчите різні пісні на пам"ять, але через декілька прослуховування - вони автоматично "записані" у ваш мозок. Абсолютно те саме відбуватиметься під час вивчення азбуки Морзе цим методом.

Знову ж, коли "пісня - код" записалися в мізки на різних швидкостях, особливо великих - приймання на малих швидкостях типу 40-50 знаків для вас стане "легкою прогулянкою" в етері.

----

Подібних методик вивчення Морзе не надибав, в інтернеті можливо й немає, тож викладаю на форумі як для початківців, так й для тих, кому традиційними методами опанувати морзянку так й не довелося.
----

До архіву ще додав файл vhf-test.txt як зразок традиційного тестового зв"язку на УКХ.

Вірте в себе, у Вас все вийде й сподіваюся вже цього сезону "телеграфістів" значно побільшає.
P.S. Методика включає в себе певні навички роботи з комп"ютером, тож за потреби звертайтеся по місцю до більш "шарячих" в цій галузі.

73! Всім гарного дня!

VHF- test.txt
(268 байт) Завантажено 8 разів

MORSE UR5GAW.rar
(496.21 Кіб) Завантажено 10 разів
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UR5GAW

Re: Вивчення азбуки Морзе для роботи в етері.

Повідомлення UR5GAW » 14 січня 2021, 07:37

Доброго ранку!

Непогано для телефона працює QSO - тренер, можна будь де прослуховувати варіації основного блоку QSO - після 3го блоку уроків буде дуже корисно, особливо коли нема доступу до комп'ютера - на телефоні теж працює гарно.

Підказка:
якщо натиснути на якийсь код у окремому квадратику, то відтворюється лише той код.

https://morsecode.world/international/trainer/qso.html

73! Гарної днини!
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

Повернутись до “Початкiвцям”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість