История УКВ

UT8AL

Re: История УКВ

Повідомлення UT8AL » 07 квітня 2020, 06:42

Випадково знайшой в своїх логах - "Схема расположения р/станций чемпионата УССР по радиосвязи на УКВ. 1983 г. г. Геническ
Масштаб : 1 : 400000 " !!! Журнал я з собою не брав - усі записи знаходяться десь окремо ( думаю - відшукати буде ПРОБЛЕМАТИЧНО !)
По пам'яті : ми знаходились в районі Озерна / Стоколани - й до сих пір не виліта з голови ФАЙНА КОПАНКА (з підкачкою води і з
Величезною кількістю КОРОПІВ РІЗНИХ РОЗМІРІВ і - двометрової глибини!!!) Із місцевих на 144 був тільки один (Михайло???) із
с. Партизани....... За Арабатку - іще меньше спогадів , а в Томкаці (Запоріжської )- тільки пам'ятаю тухло-яйцеву воду - всюди
ПОВІДКРИВАНІ КОЛОНКИ Й ЧЕРГИ ПІД ЧАС П І В Г О Д И Н Н О Ї ПОДАЧІ тієї води ОДИН РАЗ НА ДЕНЬ !?!?!? - і МОЄ ПЕРШЕ ТРОПО -
TA / LZ / YO під кінець змаганнь і як УСІ ПОЧАЛИ ПРАЦЮВАТИ Й ДАВАТИ СВОЇ домашні ЛОКАТОРИ!!?? -а ті , хто залишився вдома ,
МОЛОТИЛИ НАМ В СПИНУ СВОЇМИ ГУ /ГС -можливо це і меркантильно - але після ЦІЄЇ події - у мене назовсім пропала жага
до таких поїздок у майбутньому ........... На тому і завершилась моя "кар'ера "очника..
73! UT8AL (ex: UB5AAL/UB5G ... RB5AL/ UB5Q ) HI!

UR5GAW

Повідомлення UR5GAW » 07 квітня 2020, 12:37

З історії перших республіканських молодіжних очних змаганнь УКХ "Польовий день" на Арабатській стрілці.

Самі перші такі змагання відбулися 89-го року у околицях Нової Каховки, це були останні дитячі які проводилися переддень "дорослого" ПД на приз журналу "Радіо".
Станції там розташовувалися в лісопосадках, не зовсім колом, було дуже спекотно й проблема з водою, кому не пощастило бути біля каналу.

Після цього експерименту, очні молодіжні ПД перенесли на Арабатку.
Оскільки з різних областей команди добиралися по різному, то період під'їзду до точки збору за піонерським табором на пустирі з єдиною водоколонкою біля моря, був розтягнений десь на тиждень.
Всі гостьові (не Херсонські) команди точно не пригадую, але були точно Харків'яни з імпортним ТХ( я таке вперше наживо побачив) , Дніпряни, Вінничани.

З точки збору на саму "змагальну" частину виїздили навколо соляного озера на півночі Арабатки, змагання відбувалися вночі й команди розташовувалися колом, приблизно за 500 метрів одна від одної.

UR7GP тоді завершив "дроздівер" й ми працювали на ньому, це дало виграш по динаміці й як наслідок перемогу в області й перемогу в категорії "СЮТ" вже у республіканському чемпіонаті.

Серед команд радіоклубів ДОСААФ перемогли підопічні Миколи Федоровича Задорожнього.
Наступного року вже підопічні Олександра Володимировича Бала(радіоклуб "Супутник")
ми, ж "узяли традицію" перемагати серед "СЮТ".

Взагалі, учасників тих перших очних ПД було понад три десяика команд, хоча левова частина - з Херсонщини.

Завершив я свою "молодіжно-очну" кар'єру перемогою в першому чемпіонаті України в Харкові, на базі ДЮСШ, далі "виріс", поступив у Львівську політехніку й на цьому мої спогади про історію УКХ обриваються.

Очні ПД ще якийсь час проводилися на Арабатці, бачив фотографії на сайті радіоклубу "Супутник", може хтось розкаже більше, але те гарне починання заглохло наприкінці 90-х повністю.

Фотографії з мого архіву будуть пізніше.

Всім гарного дня, приємних спогадів та натхнення на нові досягнення, 73!
Я маю рацiю,саме тому я завжди маю рацiю!!!

Online cfm:
qrzcq & eqsl

e-mail:
olexa1976@meta.ua

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 15 травня 2020, 13:56

FD-1990.JPG

ПД - 1990 г.
ПД-1990.JPG

ПД - 1990 г. работали call UR4UWZ.
op: Анатолий UR5UI, UY5UZ и Леонид UB5UAA (SK).
UY5UZ / EM3U Валерий

ut8le

Повідомлення ut8le » 15 травня 2020, 20:19

Как молоды мы были ... А что за поворотка? Про YAESU тогда еще не знали.

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 15 травня 2020, 20:45

Да, Толя, в ту пору Есу повороток небыло.))
А редуктор классный там стоял, червячный и с большим усилием.
Авиационный МЗК-2.
В ту пору, еще до распада СССР Толя UR5UI
купил его тут в магазине "Умелые руки" за 5 рублей. :eek:
При уменьшении на нем напряжения в два раза он давал оборот за 40 секунд.
https://www.ria.com/reversyruemyy-mekha ... 94310.html
После подъема антенну юстировали N-S-E-W наносили внизу метки где что, так и крутили антенну, не переходя через север. :biggrin:
UY5UZ / EM3U Валерий

UD2F

Повідомлення UD2F » 16 травня 2020, 00:28

UT8AL писав:Випадково знайшой в своїх логах - "Схема расположения р/станций чемпионата УССР по радиосвязи на УКВ. 1983 г. г. Геническ
...

На этих соревнованиях, я, 16 летним пацаном, выступал за Ровенскую команду. Помню, что занял не последнее место :)) Еще запомнился доклад Мединца... Вода, пахнущая "тухлыми яйцами" это вообще отдельная тема, в том числе в аппарате с газировкой по 3 копейки :)) Практически сразу после приезда с соревнования домой я получил личный позывной UB5KCW...
73! Валентин (ex: RU2FM)

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 16 травня 2020, 08:35

ab8.JPG

1989 г. Гениченск. Очные соревнования на УКВ.
ab9.JPG

Старые фотографии тускнеют, да и какие фотики были в то время... Смена-2. :wink:
UY5UZ / EM3U Валерий

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 16 травня 2020, 08:44

ab4.JPG

Полевой День - 1988 г. Григоровка ASL 247 m. Киевская обл.
UB4UWZ.JPG
UY5UZ / EM3U Валерий

UY5UZ

Повідомлення UY5UZ » 16 травня 2020, 19:42

UR5UI-A.JPG

Антенна Анатолия UR5UI тоже история.
"Зачата" антенна в 2001 г. мачта высотой 38 м. поднята секциями
Анатолием вручную. Антенное хозяйство претерпевало ряд модернизаций
и в 2012 г антенна стала выглядеть довольно внушительно. В 2013 г. произошло ЧП,
природа отвоевала свое право на air пространство и мачта не выдержала.
В настоящее время новая мачта установлена, идет подготовка к
установке мощного редуктора.
Пожелаем Анатолию завершить задуманное и появиться на УКВ во всей красе. :clap: :smile:
73!
UY5UZ / EM3U Валерий

ur5lx

Повідомлення ur5lx » 26 травня 2020, 09:08

RB5EF 1985 MS DX
Вкладення
DSC00500.JPG
ur5lx

us8ar

Повідомлення us8ar » 26 травня 2020, 14:42